بررسی عملکرد هیات های ورزشی بابل
تاریخ: ۹:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
نام نویسنده: ابوالفضل مهدی زاده
لیستی پر از خالی / دور ماندن ورزش بابل از تکاپوی سال های گذشته !

هیات های ورزشی بابل که فقط اسم شان در این شهر حضور دارد. عملکرد ضعیف این هیات ها ورزش بابل را از تکاپوی سال های گذشته به دور انداخته است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،وقتی به لیست زیر (تصویر زیر پست) نگاه می کنیم عملکرد هیات های ورزشی بابل را بی تفاوت با آن نمی بینیم. لیستی پر از خالی … ! هیات های ورزشی بابل که فقط اسم شان در این شهر حضور دارد. عملکرد ضعیف این هیات ها ورزش بابل را از تکاپوی سال های گذشته به دور انداخته است.

از هندبال شروع کنیم جایی که هیچ وقت حرفی برای گفتن نداشته ایم ! مهم ترین عملکرد هندبالی های بابل از نگاه خودشان به راه انداختن آکادمی مامطیر می باشد. نکته مضحک و تاسف آور انتخاب بابل به عنوان سومین هیات برتر مازندران از سوی ریاست هیات هندبال استان بود. البته در استانی که هیچ وقت در هندبال حرفی برای گفتن نداشته این انتخاب عجیب نبود.

به والیبال و بسکتبال سری بزنیم. وضعیت بسکتبال که کمی بهتر است حداقل در سال های اخیر صاحب تیم در لیگ کشور بوده ایم. همچنین هیات بسکتبال مازندران را در بابل اسکان داده ایم و مجهز ترین کمپ اختصاصی بسکتبال را دراختیار داریم البته تیم های پایه بابلی حق استفاده از آن را ندارند. اما والیبال نه مکان معلومی دارد و نه عملکرد مشخصی ! با به راه افتادن لیگ کانون های مازندران بالاخره پس از سال ها صاحب تیم شده بودیم که در عین ناباورانگی تیم بابل در پلی آف شکست خورد و حذف شد. تنها نقطه روشن والیبال بابل تیم های پایه قدرتمند آن می باشد که پایاپای آمل به رقابت می پردازد.

به فوتبال هم سری بزنیم که نمایشی ترین هیات ورزشی بابل است. ماهی یک بار در زمین جستان برای تیم های زیر ۱۱ سال مسابقه ای برگزار کرده و به آن افتخار می کنند. نه در فوتسال تیم فعال حتی در لیگ استان دارند و نه توانایی حمایت از تیم های فوتبال را دارند. کاسپینی ها پس از قهرمانی در جام حذفی استان از حضور رئیس هیات فوتبال گله مند بودند که چرا در پایان فصل بالاخره راهی گم کرده و به سراغ این تیم آمده است.

نقطه تاریک مشترک همه این هیات ها ناتوانی در جذب اسپانسر بوده است. شهر های شمالی را به هوادارانش می شناسند اما هیات های ما از این فرصت استفاده نمی کنند و با کارنامه خالی و سفید میز مدیریت را به نفر بعد خواهند سپرد.

در این بین شاید تنها چند هیات عملکرد قابل قبولی داشته اند. هیات کشتی، وزنه برداری و تنیس نسبتاً عملکرد بهتری در برابر سایر هیات های ورزشی در بابل داشته اند که قابل تقدیر است.

پاسخی بگذارید