رقابت های کشتی آزاد جام بالاوادزه گرجستان
تاریخ: ۱۲:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
نام نویسنده: خبرگزاری فارس
محمدجواد ابراهیمی فینالیست شد/ زور علیرضا کریمی هم به شیر سوادکوه نرسید

مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد جام بالاوادزه گرجستان از صبح سه شنبه در شهر تفلیس گرجستان برگزار شد که نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد جام بالاوادزه گرجستان از صبح سه شنبه در شهر تفلیس گرجستان برگزار شد که نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

▪۶۱کیلوگرم: باقر یخشکی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۹ ایوان بلچیوک از کشور اوکراین را شکست داد اما در دور دوم مقابل آدیل اوسپانوف از قزاقستان با نتیجه ۲ بر ۲ ضربه فنی شد و با توجه به شکست کشتی گیر قزاقستانی در دورهای بعد، یخکشی از دور رقابت ها کنار رفت.

▪۷۰کیلوگرم: نیما اشفاقی دیگر نماینده مازندران با نتیجه ۱۰ بر صفر نوربرت لوکاس از مجارستان را مغلوب کرد اما در کشتی دوم خود با نتیجه ۱۰ بر ۵ مقابل مصطفی کایا از کشور ترکیه شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل رامانوف روس، اشفاقی از دور رقابت ها کنار رفت. در همین وزن میثم نصیری با نتیجه ۱۰ بر ۴ مغلوب کایا از ترکیه شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

▪۷۹کیلوگرم: نماینده ایران باز هم مازندرانی بود. امید حسن تبار در کشتی اول خود با توجه به حاضر نشدن حریف کره جنوبی به پیروزی رسید، اما در دور دوم با نتیجه ۱۵ بر ۴ مقابل ماگومد الداروویچ از روسیه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر روس در دیدار فینال، حسن تبار به گروه بازنده ها رفت تا به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

▪۹۲کیلوگرم: این وزن که از حساسیت بالایی به دلیل حضور دو نماینده مدعی ایران برخوردار بود و زیر زره بین کادر فنی قرار داشت، دلاور مازندرانی تیم ملی محمدجواد ابراهیمی در همان دور نخست علیرضا کریمی مدعی این وزن را با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب کرد وی در مبارزه دوم خود با نتیجه ۲ بر ۲ از سد داتو مارساگیشویلی دارنده مدال برنز المپیک لندن و برنز جهان از گرجستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۸ بر صفر سلیمان کارادنیز از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. علیرضا کریمی نیز با توجه به حضور ابراهیمی در دیدار فینال رقابت های خود را برای کسب مدال برنز در گروه بازنده ها پیگیری خواهد کرد. حریف ابراهیمی در دیدار فینال آنزور اوریشف از روسیه است.

▪۱۲۵کیلوگرم: یداله محبی در کشتی اول با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل سلیم ارجان ترک به برتری دست یافت و در دیدار دوم نیز مقابل نام کیونگ جیم از کره جنوبی با نتیجه ۱۵ بر ۴ پیروز شد، اما در کشتی بعد با نتیجه ۴ بر یک مغلوب گنو پتریاشویلی قهرمان جهان و نفر سوم المپیک از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف هو ژانگژیانگ از چین می رود

یادآوری میشود مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان چهارشنبه ۱۳ تیرماه برگزار می شود

پاسخی بگذارید