تاریخ: ۱۹:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین، ادعا کرد که نمایش درخشان کیلیان امباپه در دیدار روز گذشته فرانسه-آرژانتین، او را به یاد جوانی های کلودیو کانیجیا انداخته است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

فرانسه روز گذشته موفق شد با نتیجه ۴-۳ آرژانتین را شکست بدهد و امباپه با زدن دو گل و گرفتن یک پنالتی، نقشی اساسی در این پیروزی داشت. او به اولین بازیکن زیر ۲۰ سال بعد از پله تبدیل شد که توانست در یک دیدار جام جهانی، دو گل بزند.

همین درخشش باعث شد تا مارادونا، این ستاره جوان را با هم تیمی سابقش در بوکاجونیورز که در جام جهانی ۱۹۹۰ نمایش های درخشانی داشت، مقایسه کند.

او به تله سور گفت:” آرژانتین به دروازه فرانسه حمله کرد و اشتباه کرد که فضای زیادی در اختیار امباپه قرار داد؛ بازیکنی که مانند روزهای جوانی کانیجیاست.

روخو اجازه داد تا او وارد محوطه شود و سپس او را سرنگون کرد. این کاری نیست که یک بازیکن ملی پوش باید انجام بدهد. او باید مستقیم به سمت حریف می رفت و او را نقش زمین می کرد، پیش از اینکه امباپه بتواند توپ را جلو ببرد.”

در دیدار دیروز، لیونل مسی به عنوان شماره ۹ کاذب بازی کرد و آنخل دی ماریا و کریستن پاوون در دو سمت او بودند. مارادونا درباره مشکلات آرژانتین در خط حمله گفت:” ما نمی دانستیم چطور حمله کنیم. ما نمی دانستیم وقتی صاحب توپ هستیم، چه کنیم. فرانسه متفاوت بود. آنها به شیوه های مختلف ضدحمله داشتند. آنها گزینه های مختلفی در سمت راست و چپ داشتند.

من می دیدم که مسی خیلی تنهاست؛ دور از محوطه جریمه. من گفته بودم که اگر او به عنوان شماره ۹ بازی کند، باید به دنبال توپ باشد، خطوط را به هم متصل کند، موقعیت ایجاد کند و گل بزند. اما حالا بیشتر در مورد پاتوروسو (یک شخصیت کمدی در آرژانتین) حرف می زنیم تا مسی.”

پاسخی بگذارید