تاریخ: ۱۲:۲۶ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

بعد از به پایان رسیدن سیاه‌ترین روز آلمان در جام جهانی، سرمربی مانشافت، یواخیم لو از نشانه‌رفتن مسوت اوزیل و متهم کردنش به عنوان مقصر اصلی خودداری کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

مدافع آلمان قهرمانی با نتیجه‌ی شگفت‌ انگیز ۲-۰ مقابل کره‌ی جنوبی شکست خورد تا جام جهانی را در قعر گروه خود به پایان برساند. هواداران آلمان از عملکرد بی‌فروغ اوزیل عصبانی بودند و بازیکن ترک‌تبار باشگاه آرسنال، در پایان بازی درحالیکه در حال خروج از زمین و رفتن به رختکن بود با هواداران تیم ملی آلمان درگیری کلامی پیدا کرد و سخنان درشت و پر از عصبانیتی بین دو طرف رد و بدل شد.

 

ولی لو مایل نیست تقصیر شکست تحقیرآمیز تیمش در روسیه را تنها روی شانه‌های اوزیل بیندازد. لو می‌گوید ” تنها اوزیل نیست. چند بازیکن دیگر هم عملکردی بدتر از عملکرد معمول‌شان داشتند. من مسئولیت این را به عهده می‌گیرم و اعلام می‌کنم که من مسئول هستم. ولی واقعیت این است که فکر می‌کردم تیم خوبی هستیم. به اعتقاد من توماس مولر در بازی اول نتوانست قانع‌کننده ظاهر شود و برای همین می‌خواستم با روی نیمکت نشاندن او، به مولر حالی کنم که از بازی‌اش راضی نیستم. ولی به اواخر بازی که نزدیک شدیم فهمیدیم به یک گل احتیاج داریم. این بود که یک مدافع را بیرون آوردیم و همین باعث شد ساختار تیمی‌مان ناقص شود. ولی نمی‌توانستیم صبر کنیم. باید ریسک می‌کردیم. باید تیم را جلو می‌کشیدیم و همین باعث شد در خط دفاع، روزنه‌های زیادی باز شود ”

 

 

بعد از به صدا درآمدن سوت پایان بازی، پریشانی و ناراحتی در چهره‌‌ی بازیکنان آلمان موج می‌زد و خیلی‌ از آنها سرهای خود را میان دست‌هایشان پنهان کرده بودند. هوادارانی که نزدیک به تونل خروج بازیکنان از زمین بودند، خشم و عصبانیت خود را روی بازیکنان تیم‌شان خالی کردند.

 

مسوت اوزیل ۲۹ساله اما نتوانست طاقت بیاورد و به مقابله و پاسخگویی به بعضی از هواداران پرداخت. در همین حال، یکی از اعضای کادر تدارکات تیم ملی آلمان سعی می‌کرد مانع اوزیل شده و او را از معرکه دور کند. یکی از مربیان آلمان هم در حال فریاد زدن به سمت هواداران دیده شد. هوادارانی که نیروهای حراست ورزشگاه جلویشان صف کشیده و مانع از نزدیک‌ شدن بیش از حدشان به بازیکنان و کادر فنی آلمان می‌شدند.

 

پاسخی بگذارید