تاریخ: ۱۲:۲۴ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

روز گذشته اشتباه عجیب و دور از انتظار نویر، زمینه ساز گل دوم کره جنوبی شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

آلمان در دقیقه ۹۵ و در شرایطی که ۴ دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود، به دو گل احتیاج داشت تا برنده شود و صعود کند. پس کاپیتان نویر پیش آمد تا معجزه ای رقم بزند اما فاجعه ای بزرگ روی داد. مانوئل نویر در نزدیکی های محوطه جریمه کره توپ را از دست داد،  جو سی جونگ ضربه ای محکم به قصد گلزنی یا شاید دور کردن به توپ زد اما سون هیونگ مین خود را به توپ رساند و دروازه آلمان را گشود تا ژرمن ها یک گام دیگر به فاجعه نزدیک تر شوند.

 

این نخستین بار نبود که از دست دادن توپ توسط دروازه بان، منجر به گل زنی حریف می شد. ۲۸ سال پیش در دیداری بسیار حساس در چارچوب مرحله یک هشتم جام جهانی ۱۹۹۰ کلمبیا و کامرون به مصاف هم رفتند و بازی پس از تساوی بدون گل در ۹۰ دقیقه به وقت های اضافی کشیده شد. روژه میلا در آخرین دقیقه از نیمه نخست وقت های اضافی دروازه کلمبیا را ماهرانه و پس از دریبل چند بازیکن گشود تا نماینده آمریکای جنوبی در آستانه حذف قرار بگیرد.

 

 

اما این پایان کار نبود. سه دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، رنه هیگوئیتا دروازه بان معروف تیم کلمبیا در نیمه خودی پا به توپ شد و خواست روژه میلا را دریبل بزند اما مهاجم کامرون فریب نخورد و توپ هیگوئیتا را گرفت و در درون دروازه این تیم قرار داد. کلمبیا در دقیقه ۱۱۵ یکی از گل ها را جبران کرد اما در نهایت باخت و از جام کنار رفت.

 

 

خوشحالی جالب میلا که پس از هر دو گل به سمت نقطه کرنر رفت و رقص محلی کامرونی ها را اجرا کرد، هنوز در یاد فوتبال دوستان باقی مانده است.

پاسخی بگذارید