تاریخ: ۱۷:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

شب گذشته ورود خبرنگاران در ورودی VIP فرودگاه امام برای پوشش خبری بازگشت ملی پوشان با دشواری های عجیب و باورنکردنی همراه بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

شب گذشته هواپیمای تیم ملی که قرار بود ساعت ۲ در فرودگاه امام به زمین بنشیند، با یک ساعت و نیم تاخیر ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد در حالی به زمین نشست که استقبال فوق العاده ای از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی به دلیل درخشش خوبی که در جام جهانی داشتند، به عمل آمده بود و هواداران زیادی ساعت ها در ورودی VIP  فرودگاه امام انتظار ملی پوشان را می کشیدند.

 

البته این استقبال فوق العاده سبب ازدحام جمعیت در ورودی فرودگاه هم شده بود و خبرنگارانی که از رسانه های مختلف برای پوشش خبری خود را به فرودگاه رسانده بودند، لحظات سختی را برای وارد شدن و گذر از ازدحام پشت سر گذاشتند.

 

 

بی نظمی ورودی به حدی بود که برخی از خبرنگاران و البته تصویربرداران نزدیک به دو ساعت تلاش کردند تا از ازدحام ورودی خود را به مسئولان مربوطه که با خیال راحت آنطرف میله ها ایستاده بودند برسانند و با نشان دادن مدارک، نظر آنها را برای ورود به جلب کنند. البته این امکان هم پس از تلاش فراوان فقط برای برخی از رسانه ها ایجاد شد و خبرنگاران زیادی پس از مدت ها تلاش برای عبور، در نهایت نتوانستند مجوز ورود کسب کنند تا پوشش خبری آنها تنها معطوف به اتفاقات بیرون در VIP  فرودگاه باشد.

البته این برای اولین بار نیست که شاهد چنین اتفاقاتی در موارد این چنینی هستیم، اما اینکه تدبیری برای این موضوع اندیشیده نمی شود، مسئله ای است که می تواند جای بحث داشته باشد.

 

 

مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در چنین مواقعی می توانند جایگاه ویژه ای برای ورود خبرنگارن و افرادی که مجوز ورود دارند، در نظر بگیرند تا با این روش از ازدحام افراد فرصت طلبی که همیشه در چنین مراسمی وجود دارند و با شلوغ کاری تنها باعث بی نظمی بیشتر می شوند، جلوگیری کنند؛ اقدامی که به نظر نمی رسد زیاد سخت باشد ولی اینکه عزمی برای تغییر این روند کاملا منسوخ و غیرمعمول وجود دارد یا خیر، سوالی است که باید مسئولان وزارت ورزش و البته مدیران فدراسیون فوتبال در مورد آن پاسخگو باشند.

 

پاسخی بگذارید