تاریخ: ۱۷:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

تیم ملی ایران با کسب ۴ امتیاز بهترین نتایجش را در تاریخ جام های جهانی گرفت هرچند در نهایت از گردونه رقابت ها کنار رفت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

تیم ملی ایران در حالی به تهران بازگشت که می توانست یکی از تیم های حاضر در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی باشد. با این وجود تیم ملی در گروهی که با حضور اسپانیا، پرتغال و مراکش به گروه مرگ معروف شده بود با کسب یک برد و یک مساوی به مقام سوم دست یافت.

 

آمار و ارقام

تیم ملی ایران در رقابت های این دوره جام جهانی از سه بازی یک برد، یک مساوی و یک باخت به دست آورد. این تیم دو گل زد و یک گل خورد و در یک بازی موفق به ثبت کلین شیت شد. تیم ایران در این رقابت های میانگین ۰٫۶۷ گل زده و ۰٫۶۷ گل خورده در هر بازی را از خود به جای گذاشت.  نکته جالب درباره تیم ملی ایران که این تیم هر دو گلش یعنی ۱۰۰درصد گلهایش را در ۱۵ دقیقه آخر بازی ها به ثمر رسانده است.

تیم ملی ایران در این دوره از رقابت ها ۲۱ شوت به سمت دروازه حریفان زد که ۴ شوت از آن ها به هدف رسیدند. همچنین یک ضربه پنالتی، ۳ آفساید، ۵ کرنر ، ۴۴ خطا انجام داد و ۷ کارت زرد هم دریافت کرد.

 

بهترین ها

بهترین بازیکنان تیم ملی ایران از نظر دقایق بازی علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضائیان و سردار آزمون هستند که هرکدام ۲۷۰ دقیقه برای تیم ملی به میدان رفتند. وحید امیری ۲۶۶ و امید ابراهیمی با ۲۶۱ دقیقه در رتبه بعدی بهترین های تیم ایران از نظر دقیقه بازی هستند.

رضا قوچان نژاد، اشکان دژاگه، امیر عابدزاده،پژمان منتظری، محمدرضا خانزاده و مهدی ترابی در این دوره از بازی ها حتی یک دقیقه هم به میدان نرفتند.

پاسخی بگذارید