تاریخ: ۱۷:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

تیم ملی ایران با وجود حذف از رقابت های جام جهانی اما با روحیه بالا و با استقبال فوق العاده مردم به ایران بازگشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

تیم ملی ایران در حالی به ایران بازگشت که در گروه مرگ توانست از حریفان بزرگش ۴ امتیاز بگیرد. این در حالی است که تیمی مثل آرژانتین با همین تعداد امتیاز و با تفاضل گل پایین تر به گروه بعدی صعود کرد. با این وجود و با توجه به نمایش خوب ایران در روسیه ، بازیکنان و کادرفنی و بسیاری از علاقمندان به فوتبال از این شکست ناراحت نشدند.

بازیکنان و کادرفنی بعد از حذف از رقابت های جام جهانی مثل مردمی که در عین تساوی و کنار رفتن از دور  رقابت ها به خیابان ها ریختند و شادی کردند ، ناراحت نبوده و با روحیه ای بسیار بالا به تهران آمدند. بازیکنان تیم ملی در این مسابقات و در گروهی که پرتغال قهرمان اروپا با کریس رونالدو، اسپانیا قهرمان جهان در ۲۰۱۰ با تمام ستارگان رئال و بارسا و مراکش قهرمان بدون شکست افریقا حضور داشتند توانست با کسب ۴ امتیاز در رده سوم جای گرفته و در عین شایستگی از رقابت ها کنار برود.

 

شاید به همین خاطر است که برخلاف دیگر تیم هایی که روسیه را در پایان مرحله گروهی ترک کردند ایرانی ها شادترین و خوشحال ترین بودند. آن ها می دانستند که نتایج خوبی گرفته و توانسته اند دل اکثریت مردم علاقمند به فوتبال در ایران را به دست آورند. به همین خاطر هم بعد از ناراحتی همان دقایق اول حذف، دیگر بازیکنان را با چهره ای ناراحت ندیدیم. در عکس های تیمی حتی بازیکنانی که هیچ فرصت بازی پیدا نکردند هم روحیه بسیار خوبی داشتند و این نشان می دهد که کلا فضای حاکم بر تیم ملی مثبت است.

شاید برای خیلی ها شادی مردم در خیابان ها و شادی بازیکنان و اعضای تیم ملی درحالی که  حذف شده و از جام کنار رفته اند توجیه منطقی نداشته باشد اما موضوع رضایتی است که وجود دارد. تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی نمایشی قابل قبول داشت و مردم نیز نشان دادند که چقدر ذات فوتبال را می شناسند چرا که در عین حذف از نمایش خوب ایران و تلاش از جان و دل بازیکنان و کادرفنی راضی بودند.

 

پاسخی بگذارید