تاریخ: ۱۷:۳۴ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سرمربی تیم ملی درست ساعتی بعد از مسابقه تاریخی با پرتغال با مصاحبه های تند و آتشینش باردیگر فضای فوتبال را به سوی جنجال و حاشیه برد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

تیم ملی ایران هرچند با ۴ امتیاز از جام جهانی خداحافظی کرد و باردیگر در همان مرحله گروهی حذف شد اما نمایش خوب این تیم برابر اسپانیا و پرتغال دو غول فوتبال جهان و کسب یک مساوی مقابل قهرمان اروپا، باعث شد تا حس رضایت عمومی نسبت به عملکرد تیم ملی به وجود بیاید. تیم ملی ایران شب گذشته در میان استقبال پرشور مردم علاقمند به تهران رسید و بی تردید کارلوس کی روش یکی از ستاره های محبوب این کاروان بود.

هرچند کی روش با مصاحبه تندش از همان روسیه جنجال و حاشیه های بزرگ فوتبالی را کلید زد و در طی فاصله بازی ایران و پرتغال تا فرود آمدن هواپیما فضای فوتبال و جامعه را تحت تاثیر قرار داد. او باردیگر با همان چهره ای که از او می شناختیم به ایران آمد و البته روحیه خوبی داشت.

 

کی روش قبل از اینکه از سالن فرودگاه خارج شود با بازیکنان و خانواده هایشان که برای استقبال آمده بودند عکس یادگاری گرفت و بعد  پیشاپیش همه و جلوتر از دبیر فدراسیون فوتبال از سالن خارج شد. او بی تردید امروز یکی از محبوب ترین چهره های تیم ملی ایران است و از همین رو شب گذشته بشدت با استقبال هواداران فوتبال روبرو شد.

سرمربی پرتغالی که فردی خوش پوش با چهره ای کاریزماتیک است بعد از نمایش خوب تیم ملی در جام جهانی از محبوبیت بیشتری هم برخوردار شده است. او همراه تیم ملی به ایران آمده و قرار است شرایط را برای موفقیت در جام ملت های آسیا فراهم کند. کی روش خوب می داند که امروز دیگر هواداران فوتبال ایران به چیزی کمتر از قهرمانی در رقابت های جام ملت های آسیا رضایت نمی دهند. تیم ملی نزدیک چهل سال است که نتوانسته به مقام قهرمانی در این رقابت ها دست پیدا کند. آخرین قهرمانی تیم ایران در سال ۱۹۷۶ رخ داده و بهترین نتیجه ای که در این سال ها به دست آمده در سال ۲۰۰۴ بود که تیم ایران با مربیگری برانکوایوانکوویچ و ستاره های بزرگی چون علی کریمی، علی دایی، مهدی مهدوی کیا، جواد نکونام و … در حالی که شایسته قهرمانی بود و در بازی نیمه نهایی به دلیل قضاوت ناعادلانه داور مغلوب چین میزبان شده و در نهایت به مقام سوم رسید. تیم ملی ایران در سال ۲۰۱۵ نیز با هدایت کارلوس کی روش دررقابت های جام ملت های آسیا در استرالیا شرکت کرد و در نهایت در یک بازی حساس در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب عراق شد. حالا این تیم ملی و کی روش آماده قهرمانی در جام ملتها هستند تا ایران را بعد از چهل سال به آرزوی بزرگشان برسانند.

 

 

پاسخی بگذارید