تاریخ: ۱۸:۰۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

کلمبیا در حالی خود را برای بازی تعیین‌کننده با لهستان مهیا می‌کند که روند آماده‌سازی تیم تحت تاثیر تحقیقات پلیس در مورد تهدید هافبک تیم، کارلوس سانچس به مرگ قرار گرفته است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در سال ۱۹۹۴ آندرس اسکوبار مدافع کلمبیا به خاطر گل به خودی برابر میزبان مسابقات، آمریکا توسط گروه‌های گانگستری در کشورش به قتل رسید و سانچس که در دقیقه ۳ بازی با ژاپن اخراج شد و زمینه باخت شوکه کننده تیمش را فراهم کرد، در شبکه‌های اجتماعی به مرگ تهدید شده. سانچس به خاطر خطای هند عمد در محوطه جریمه اخراج شد و نمی‌تواند امشب بازی کند.

تیم خوزه پکرمن جمعه در سکوت خبری به سر برد و یک جلسه تمرین خصوصی در محل استقرارش در حومه کازان برگزار کرد ضمن اینکه از ارائه توضیح درباره تحقیقات پلیس و روند آماده‌سازی برای این دیدار مهم برابر تیمی که مثل خودش با باخت ۲ بر یک برابر سنگال شوکه شده، خودداری کرد. هنوز مشخص نیست ستاره تیم، خامس رودریگس که بعد از مصدومیت ساق پا به شرایط ایده‌آل نرسیده و در دقیقه ۵۹ بازی اول به‌عنوان یار تعویضی به میدان آمد، چه شرایطی دارد.

مربی آرژانتینی مایل است از برنده کفش طلای جام جهانی ۲۰۱۴ در کنار خوان کویینترو در خط میانی برابر تیم هشتم رده‌بندی جهان استفاده کند. ماتئوس اوریبه هم احتمالا جای سانچس را در کنار جفرسون لرما می‌گیرد.

لهستان بعد از باخت به سنگال که با اشتباهات فاحش رقم خورد، تنها به پیشرفت فکر می‌کند آن هم در تیمی که قابلیت زدن و خوردن گل‌های متعدد دارد. خط دفاع منسجم سنگال، روبرت لواندوفسکی را از کار انداخت و حالا آدام ناوالکا امیدوار است خط میانی تیمش بهتر بتواند رکورددار گلزنی این کشور را تغذیه کند. از طرف دیگر، بازگشت کامیل گلیک، ستاره دفاعی که بازی با سنگال را به خاطر مصدومیت شانه از دست داد، خبر خوبی برای لهستان است که می‌خواهد امثال رودریگس و رادامل فالکائو را مهار کند. البته هنوز وضعیت گلیک مبهم است و تیاگو چیونک، جانشین او مقابل سنگال، شاید با وجود زدن گل به خودی همچنان در ترکیب اصلی باشد.

لهستان که بعد از باختن نخستین بازی‌اش هرگز نتوانسته به مرحله حذفی جام جهانی برود، باید در نخستین بازی رسمی با کلمبیا از دفاع مطمئن شود اگر می‌خواهد این سابقه بد را از بین ببرد.

فالکائو درباره این بازی گفت: «مثل فینال است. هر تیم سخت تلاش می‌کند تا توپ را نگه دارد و به حریف فضا ندهد.»

پاسخی بگذارید