تاریخ: ۱۸:۰۱ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

تلویزیون روسیه به کارشناسی گروه دوم جام جهانی پرداخت و شانس ایران را برای صعود کم ندانست.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

تیم ملی ایران با یک پیروزی و یک شکست در بازی پایانی شانس صعود به مرحله بعدی را جستجو می‌کند. شبکه matv روسیه در ویژه برنامه جام جهانی خود به گروه دوم این رقابت‌ها پرداخت و شانس شاگردان کی‌روش را بعنوان شگفتی این گروه به مرحله دوم زیاد عنوان کرد.

این برنامه که پیش از مسابقات هر روز در استودیویی جالب توجه در محل استادیوم‌ها اجرا می‌شود امروز به تفسیر گروه دوم پرداخت.

مفسر این برنامه پیروزی روز اول ایران را یک شگفتی بزرگ عنوان کرد و به تمجید عملکرد تاکتیکی کارلوس کی‌روش پرداخت. این در حالی است که طی روزهای اخیر انتقادات زیادی نسبت به عملکرد دفاعی ایران شکل گرفته است. با این حال مفسر این برنامه با اشاره به عملکرد ۳۰ دقیقه‌ای ایران مقابل اسپانیا بعد از عقب ماندگی یک گله‌ آنها را تیمی تاکتیکی و برنامه محور عنوان کرد. تیمی با آرزوهای بزرگ که در مسلخ تیم‌های مدعی گرفتار آمده است.

در این برنامه با نمایش هایلاتی از نمایش عملکرد ایران طی دیدارهای اخیر خصوصا در فاز دفاعی از آنها بعنوان تیمی که برای شگفتی در این رقابت حاضر شده‌اند یاد شد. در ادامه با اعلام اینکه آنها با سود بردن از موقعیت اکنون با سه امتیاز در کنار اسپانیا و پرتغال مدعی صعود هستند از آرزوی بزرگ کارلوس کی‌روش برای دستیابی به افتخاری بزرگ و غیرقابل تکرار بهمراه ایران صحبت شد. مفسر این برنامه در واکنش به اینکه ایران با عملکرد دفاعی خود گروه را با چالش مواجه کرده گفت: به هیچ عنوان من این را قبول ندارم. آنها قهرمان (اسپانیا) را دچار دردسری بزرگ کردند و باعث شدند لاروخا برای این سه امتیاز جشن بگیرد! چیزی که انتظارش نمی‌رفت. هیه‌رو بعد از قبول  رهبری  این تیم هرگز تصور چنین چالشی مقابل ایران تحت رهبری کی‌روش را نداشت. بعد از یک نیمه مقاومت عجیب آنها در نهایت تسلیم شدند اما گل کاستا برای جشن پیروزی آنها کافی نبود چرا که ایران با بهره بردن از وینگرهای فوق تکنیکی خود یک دردسر بزرگ با ایجاد چند موقعیت را شکل داد. آنها حتی به گل هم رسیدند اما این پایان کار نبود و VAR (ویدیو چک) برنامه شادی آنها را مختل کرد. چند موقعیت دیگر برای بالا بردن آدرنالین هواداران کم تعداد اسپانیا کافی بود و بدشانسی ایران در نهایت یک شکست نزدیک را شکل داد.

مفسر این برنامه در پاسخ به اینکه آیا ایران شانسی برابر پرتغال خواهد داشت گفت: خیلی بعید است. آنها پر انرژی هستند اما پرتغال مدعی اصلی این گروه است. آنها نسبت به تیم قهرمان یورو تغییر زیادی داشتند اما برابر اسپانیا در بازی اول بهتر نشان دادند. این عملکرد برتری جویی مقابل مراکش نیز با سه امتیاز همراه بود و چرا اکنون باید شانس آنها را برای حذف بیشتر از تیم آسیایی دانست. غیر ممکن است اما مطمئنا رسیدن به امتیاز برای کریس و هم‌تیمی‌هایش سخت خواهد بود چرا که ایرانی‌ها با سه امتیاز برای صعود خواهند جنگید و شانس صعود دارند و این امیدواری برای صعود برای پرتغال دردسر خواهد داشت. هیچ چیز تا پیش از سوت پایان بازی علیرغم شانس زیاد پرتغال مشخص نیست.

پاسخی بگذارید