تاریخ: ۱۷:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سه روز قبل از آخرین بازی آرژانتین، مسابقه‌ای که سرنوشت این تیم را در جام جهانی روسیه رقم خواهد زد، فضای جلسه‌ی تمرینی آلبی‌سلسته سنگین وپر تنش بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

خاویر ماسکرانو بعد از شکست تاریخی آرژانتین مقابل کرواسی گفت تیم ملی همچنان به نوشیدن جام زهر ادامه می‌دهد. با اینکه با گذشت چند روز از آن بازی سیگنال‌های مثبتی از اردوی آلبی‌سلسته مخابره شده ولی ضربه‌ی باخت ۳-۰ چنان سنگین بوده که هنوز در آرژانتین هضم نشده است. دست‌کم تا پنج‌شنبه شب، زمانی که بازیکنان آرژانتین بعد از آن بازی برای اولین بار در مقابل روزنامه‌نگاران آفتابی شدند، از چهره‌هایشان مشخص بود که شرایط هنوز بحرانی است.

پیروزی نیجریه درمقابل ایسلند هنوز اتفاق نیفتاده بود. بهترین نتیجه برای آرژانتین که از بار منفی سناریوی صعود احتمالی یاران مسی کاست. شکی نیست که آرژانتین باید بازی سوم خود را با پیروزی پشت سر بگذارد. ولی در عین حال، پیروزی به تنهایی برای صعود آلبی‌سلسته کافی نخواهد بود.

 

اما جمعه‌شب بعد از پیروزی نیجریه درمقابل ایسلند، به درخواست بازیکنان آرژانتین جلسه‌ای بین آنها با  خورخه سمپائولی، دستیارانش در کادر فنی و رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین برگزار شد. در این جلسه سیمای فوتبالیست‌های آلبی‌سلسته راحت‌تر به نظر می‌رسید و مشخص بود آرامش بیشتری بر اردو حاکم شده. هدف از جلسه این بود که همه هم‌قسم شوند حالا  که فرصتی بوجود آمده برای موفقیت با تمام وجود تلاش کنند.

روز بعد از شکست تلخ، در اولین جلسه‌ی تمرین، هیچ کدام از بازیکنان حاضر نبود با هم‌تیمی‌هایش از نزدیک رو در رو شود. هیچکس به صورت هم‌تیمی‌اش نگاه نمی‌کرد. آلبی‌سلسته ۱۵ دقیقه با حضور خبرنگاران تمرین کرد. فرصت اندکی که به یمن فیفا برای خبرنگاران کنجکاو فراهم شده بود.

 

بازیکنان وقتی از مجموعه‌ی محل اقامت‌شان خارج شده و برای عزیمت به  زمین تمرین سوار خودروی برقی زمین‌های گلف شدند، توجه بسیاری به خود جلب کردند. همه به دنبال شکار یکی دو لبخند یا ژست‌هایی حاکی از آرامش بودند. ولی دریغ از حتی یک نشانه‌ی مثبت. اینها همه در حالی بود که پیش از بازی با کرواسی، چندین نفر از بازیکنان همین تیم با چهره‌های خندان از محل اقامت‌شان خارج شده بودند.

به جز گابریل مرکادو، نیکلاس اوتامندی و لوکاس بیلیا که به دلیل مشکلات جسمی ناشی از مصدومیت‌، به صورت جداگانه و اختصاصی تمرین می‌کردند، خورخه دسیو همه‌ی بازیکنان تیمش را جمع کرده و به  آنها می‌گوید ” شش دقیقه وقت دارید. بازی کنید و لذت ببرید “. بازیکنان آرژانتین با هم بازی می‌کنند ولی اصلاً به نظر نمی‌رسد از بازی‌شان لذت ببرند. ویلفردو کابایرو که بعد از بازی با طوفان انتقادهای شبکه‌های اجتماعی بمباران شده و بیشتر از همه تحت فشار قرار دارد با اتفاقی  خوشایند روبرو می‌شود. همسر او و دو دخترش به دیدار کابایرو آمده‌اند تا برایش روحیه‌بخش باشند. با ورود اعضای خانواده‌ی دیگر بازیکنان مثل پاوون، هیگواین، سالویو، دی‌ماریا، آرمانتی، آکونیا و گوزمان، کمپ آرژانتین روحیه‌ی بهتری پیدا می‌کند. تمرین کوتاه آرژانتین سرانجام در فضایی کمتر سنگین به پایان می‌رسد تا خبرنگاران منتظر بمانند تا شاید قبل از بازی آخر آلبی‌سلسته بتوانند شمه‌ای دیگر از وضعیت اردوی یاران سمپائولی را برای فوتبالدوستان کنجکاو در سراسر دنیا مخابره کنند.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید