تاریخ: ۱۷:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
نام نویسنده: مرتضی خالقی

شبی که تیم ملی برابر اسپانیا نمایش درخشان و امیدوارکننده ای داشت ورزشگاه آزادی یکی از به یادماندنی ترین شبهایش را سپری کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

حساسیت بازی ایران برابر اسپانیا و روند بازی به گونه ای بود که ورزشگاه آزادی و میهمانان شگفت انگیزش کمتر مورد توجه قرار گرفتند. استادیوم آزادی شب گذشته و در جریان بازی ایران برابر اسپانیا یکی از به یادماندنی ترین شب های تاریخ حیاتش را سپری کرد چرا که بعد از ۴ دهه زنان و مردان ایرانی همراه هم روی سکوهای این ورزشگاه نشستند و از تجربه دیدن یک مسابقه فوتبال در این استادیوم و در کنار یکدیگر لذت بردند. هرچند بازی واقعی در کازان آره نا برگزار می شد اما آزادی بیشترین شباهت را به آنجا داشت.

از چند روز قبل اعلام شده بود که قرار است بازی تیم های ایران و اسپانیا همزمان در ورزشگاه آزادی برای علاقمندان پخش شود و نکته حائز اهمیتش این بود که خانواده ها، زنان و مردان در کنار هم می توانستند تماشاگر این مسابقه باشند. هرچند تا آخرین ساعت برگزاری مسابقه خبرهای متفاوتی درباره عدم بازگشایی درهای ورزشگاه به گوش می رسید اما مثل همیشه در دقیقه نود اتفاقات خوب رخ دادند و با دستور رئیس جمهور درهای استادیوم آزادی برای اولین بار در چهاردهه اخیر به روی زنان ایرانی گشوده شد.

این اتفاق به حدی جالب بود که حتی رسانه های سراسر جهان به آن پرداخته و از آن به عنوان یک رویداد مهم در ورزش ایران یاد کردند. استادیوم آزادی با امکانات محدودش برای برگزاری چنین فضایی دیشب میزبان مراسم بزرگی بود هرچند به نظر می رسد این آغازی خوب برای یک اتفاق بزرگ و مثبت در فوتبال ایران خواهد بود. بی شک روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ نه فقط در تاریخ ورزشگاه آزادی که در تاریخ ورزش ایران به عنوان یک نقطه عطف و به عنوان یک شب بزرگ و به یادماندنی ثبت خواهد شد. روزی که زنان و مردان توانستند در کنار هم از هیجان یکی از جذاب ترین و حماسی ترین مسابقات ملی لذت ببرند.

پاسخی بگذارید