به بهانه عملکرد عالی زنان؛
تاریخ: ۱۱:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
خیز بانوان برای سبقت از مردان مازنی !

رشد و پیشرفت کاملاً مشخص است و تفاوت زیاد جایگاه فعلی ورزش بانوان با آنچه ۳۰ تا ۵۰ سال پیش وجود داشته است بر کسی پوشیده نیست.شاید درگذشته دور، ورزش قهرمانی بانوان حرف‌هایی برای گفتن داشت،

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هفته نامه تخصصی ورزشی توپ پُر در شماره جدیدش با اشاره به موفقیت های اخیر ورزش بانوان نوشت :

این بانوان را دست‌کم نگیرید.آن‌قدر خوب هستیم که در هر مسابقات و تورنمنتی بی مدال بیرون نمی‌آییم. افتخار پشت افتخار و مدال‌ها و مقام‌ها هم یکی پس از دیگری بر گردن شیر زنان مازنی نقش می‌بندد و تازه آغاز راه پرافتخار بانوان ماست. رشد و پیشرفت کاملاً مشخص است و تفاوت زیاد جایگاه فعلی ورزش بانوان با آنچه ۳۰ تا ۵۰ سال پیش وجود داشته است بر کسی پوشیده نیست.شاید درگذشته دور، ورزش قهرمانی بانوان حرف‌هایی برای گفتن داشت، ولی هیچ توجهی به ورزش همگانی بانوان نمی‌شد. آن زمان‌ها، خانواده‌ها رغبتی به حضور در کلاس‌های مختلف ورزشی نشان نمی‌دادند درحالی‌که الآن ساعت‌ها در صف ثبت‌نام فرزندانشان در یک کلاس والیبال یا تست باشگاه می‌ایستند. در حقیقت، در سال‌های ابتدایی انقلاب، خیلی‌ها از تفریحات گذشته جدا شدند و به سمت ورزش آمدند که این موضوع، ورزش همگانی ما را بارور کرد و تقویت ورزش همگانی، در درازمدت، برایمان موفقیت در ورزش قهرمانی را به ارمغان آورد.حتی خیلی از قهرمانان ورزش ما از مکان‌هایی مثل بانک‌ها، دانشگاه‌ها و… به ورزش آمدند و درحالی‌که امکاناتی در اختیار مردها بود که زن‌ها کمتر از آن بهره‌مند بودند باکار بیشتر و حتی لطمه زدن به زندگی خصوصی و بچه‌های خود، سعی در جبران کردند و به‌جایی رسیدند که اکنون، مرتباً شاهد صعود بانوان ورزشکار در عرصه‌های آسیایی و بین‌المللی هستیم که این موضوع، واقعاً شعف‌انگیز است و امیدواریم قهرمانان و مسئولان ورزش از زحماتی که طی سال‌های طولانی برای رسیدن به چنین جایگاهی کشیده شده است به‌آسانی نگذرند و بدانند در صورتی این موفقیت‌ها قابل‌تداوم و ترقی است که همچنان همان تلاش‌هایی که طی سه دهه اخیر صورت گرفته، ادامه پیدا کند و همان همت، مقاومت و ایثار وجود داشته باشد تا روند صعود از سکوها بارونق بیشتری دنبال شود. رشد کمی ورزش قهرمانی بانوان مازندران نیز کاملاً هویداست. به‌عنوان نمونه، درگذشته تنها در ۵ رشته والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، تنیس و شنا حضور داشتیم درحالی‌که هم‌اکنون، علاوه بر آن پنج رشته، درده‌ها رشته ورزشی دیگر نیز ورزش بانوان کاملاً فعال‌شده است و حتی در رشته‌های جدیدی مثل کشتی بانوان از مدعیان جهانی و آسیایی به شمار می‌رویم.این شیر زنان را دست‌کم نگیرید و این را بدانید زنان در حال سبقت گرفتن از مردان هستند ..!

پاسخی بگذارید