تاریخ: ۱۷:۵۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سرمربی تیم ملی ایران در جمع خبرنگاران پیرامون بازی با مراکش صحبت کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

کارلوس کی‌روش در نشست خبری قبل از نخستین بازی تیم ملی ایران در جام جهانی برابر مراکش ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه و ابراز افتخار از حضور در جمع آنها، گفت: از روسیه به خاطر میزبانی این رقابت و از تمامی ملت‌ها که در این نمایش حاضر می‌شوند تشکر می‌کنم؛ ما برای یک مأموریت به روسیه آمده‌ایم تا در اینجا فضای دوستی در تمام دنیا ایجاد کنیم.

 

 

او درباره دیدار با مراکش اظهار کرد: این بازی اول ما است و همیشه بازی اول سخت خواهد بود؛ نخستین عشق همیشه خاص است و مطمئنا این بازی برای مراکش هم خاص خواهد بود.

 

سرمربی تیم ملی ایران اضافه کرد: ما اینجا هستیم تا بعد از فداکاری‌هایی که صورت گرفته، نتیجه و جشن بگیریم و به تعهداتی که طی چهار سال اخیر داشتیم، انجام دهیم.

 

کی‌روش عنوان کرد: تحت هیچ شرایطی اجازه ندادیم مشکلات به‌عنوان یک بهانه یا توجیه تلقی شود و سعی کردیم تمام تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم و از آن بهره ببریم چون بیشتر استفاده کرده و بازیکنان قوی‌تری داشته باشیم؛ اراده آنها را افزایش دهیم و اطمینان پیدا کنیم که می‌توانیم مثل یک خانواده عمل کنیم.

 

او یادآور شد: ما باید مبارزه و بازی کنیم و به همه نشان دهیم که این بازیکنان مثل تمام بازیکنان جهان عاشق پیروزی هستند؛ رقابت و بازی کنند و به اعتقادم، ممکن است یک یا ۱۰ سال و شاید ۱۰۰ سال طول بکشد ولی همیشه برنده نخواهند شد.

 

سرمربی تیم ملی ایران با بیان اینکه بازیکنان و ملت ایران عشق به فوتبال دارند؛ هیچ وقت مانعی را نمی پذیریم و همه مشکلات و موانع را به‌عنوان فرصت استفاده می‌کنیم تا قوی‌تر شویم و بهتر بازی کنیم؛ هدف یک مربی و تیم فوتبال چیست؟ این است که برنده شود.

 

کی‌روش عنوان کرد: بازیکنان باید بازی خوبی انجام دهند و نتیجه بگیرند تا سرشان را بالا نگه دارند؛ باید وقتی زمین بازی را ترک می‌کنیم و به خانه می‌رویم، خوشحالی و افتخار با خودمان ببریم و این پیروزی است که ارزش دارد؛ می‌دانیم که می‌توانیم تیم بهتر باشیم و امیدوارم بتوانیم بازی فردا را ببریم.

 

او در خصوص بازی دفاعی چهار سال قبل ایران برابر آرژانتین گفت: آنچه تغییر کرده این است بازیکنان جوان‌تری با تجارب بسیار بالا داریم؛ در دفاع بازیکنان شجاعی داریم و خودمان را آماده کردیم تا برای اینکه در ماه ژانویه بازی‌های دوستانه‌ای برگزار کنیم.

 

سرمربی تیم ملی ایران با بیان اینکه تیم ما قدرتمند است و از روحیه بالایی برخوردار هستیم، ابراز کرد: حتما حمله می‌کنیم و با تمام شجاعت حمله خواهیم کرد تا گل بزنیم و ببریم؛ گرچه نگرش ما با دیگر تیم‌های ملی فرق نمی‌کند ولی لازم است تیم‌های دیگر هم کار دفاعی انجام دهند و ۹۰ درصد همینطور است؛ برخی از تیم‌ها خیلی قوی هستند و طبیعی است که دفاع کنید تا به خواسته خود برسید؛ مهم نگرش تیم است و باید با دید مثبت به آن نگاه کنیم؛ یک مطلبی باید در ذهن داشته باشیم و آن پیروزی است.

پاسخی بگذارید