تاریخ: ۱۸:۰۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

تیم ملی پاناما در گروه F رقابت ها، نماینده منطقه کونکاکاف خواهد بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاناما که برای اولین بار به مسابقات جام جهانی راه یافته، با تیم‌های انگلیس، بلژیک و تونس هم گروه شده است.

پاناما چگونه راهی جام جهانی شد

پاناما در مقدماتی جام جهانی در منطقه کونکاکاف، به رده سوم رسید و با پیروزی ۲-۱ مقابل کاستاریکا با یک گل جنجالی، برای اولین بار راهی جام جهانی شد.

بزرگترین نقطه قوت

پاناما احتمالا با بهترین بازیکنان تاریخ خود پا به رقابت ها گذاشته، ترکیبی از با تجربه ها مثل دروازه بانشان ژایمی پندو (۳۶ ساله۹، مدافع آنها فیلیپه بلوی (۳۷ ساله)، بلاس پرز (۳۶ ساله) و مهاجم و کاپیتان تیم، رومن تورس (۳۲ ساله) در کنار  بازیکنان جوان و با استعدادی که می‌توانند در جام جهانی چهره شوند. میگل کامارگو (۲۴ ساله)، مایکل موریو (۲۲ ساله) و ریکارو آویلا (۲۱ ساله) که به دنبال درخشش هستند.

بزرگترین نقطه ضعف

عدم وجود تجربه جام جهانی مطمئنا ضربه سختی به پاناما خواهد زد. حتی با اینکه بازیکنان پاناما در سطح بالایی توپ می‌زنند نیز موضوع حل نمی‌شود. گروه پاناما متشکل از بلژیک و انگلیس است و تونس نیز حریف دشواری خواهد بود. مطمئنا موج سرخ کار آسانی پیش روی خود نمی‌بیند.

ستاره تیم ملی پاناما

ژایمی پندو با ۱۲۰ بازی ملی، دومین بازیکن تاریخ این کشور از لحاظ تعداد بازی ملی است. او برای دینامو بخارست بازی می‌کند و با این تیم قهرمانی لیگ رومانی را به دست آورد و او بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳، بهترین گلر جام گلد کاپ بود. جامی که در هر دو دوره برگزاری اش، پاناما با شکست در فینال مقابل آمریکا نایب قهرمان شد.

ترکیب احتمالی:

پیش بینی

هدف پاناما این است که در اولین جام جهانی اش بتواند نمایش خوبی داشته باشد. هر امتیازی که توسط این تیم کسب شود، یک نقطه مثبت است و البته با حضور تیم‌هایی مثل بلژیک، انگلیس و تونس، صعود از این گروه تقریبا غیرممکن است. سرمربی با تجربه پاناما، هرنان بولیو گوز می‌تواند با تیمش، رقبا را تا بیشترین حد ممکن اذیت کند.

تیم ملی پاناما در یک نگاه

کاپیتان: رومن تورس

سرمربی: هرنان داریو گومز

لقب: لس کانالروس ( موج سرخ)

رتبه در رنکینگ فیفا : ۵۶

فهرست نهایی تیم ملی پاناما:

دروازه‌بان ها: خوسه کالدرون، خایمه پندو، الکس رودریگس

مدافعان: فلیپه بالوی، هارولد کامینگس، فیدل اسکوبار، لوییس اوایه، رومن تورس، میشل موریو، اریک داویس، آدولفو ماچادو

هافبک‌ها: ادگارد بارسناس، آرماندو کوپر، آنیبال گودوی، گابریل گومس، والنتین پیمنتل، آلبرتو کینترو، خوسه لوییس رودریگس

مهاجمان: آبدیل آرویو، اسماعیل دیاس، بلاس پرس،  لوییس تخادا، گابریل تورس

پاسخی بگذارید