تاریخ: ۱۷:۳۸ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

نمایشگاهی در تهران اقدام به انتشار تصاویر به یادماندنی ادوار جام جهانی در قالب نقاشی کرده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

جام جهانی از روز آینده با برگزاری دیدار افتتاحیه میان دو تیم روسیه و عربستان آغاز می شود و تب فوتبال طی سی روز به بالاترین حد خود در روسیه و سایر کشورها می رسد.

ایران یکی از ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی فوتبال است و در روسیه پنجمین حضور خود را تجربه می کند؛ از همین رو تمام حواس هواداران فوتبال در ایران هم معطوف به جام جهانی است و نمایشگاهی نیز در این مورد همزمان با جام جهانی افتتاح خواهد شد که به نقاشی صحنه های ماندگار ادوار جام جهانی اختصاص دارد.

 

 

این نمایشگاه از ۲۴ خردادماه در بهارستان آغاز می شود و تا پایان رقابت های جام جهانی یعنی ۲۴ تیرماه نیز ادامه خواهد داشت.

 

 

تصویری از علی کریمی که به بازی ایران برابر پرتغال در جام جهانی ۲۰۰۶ بازمی گردد. در این صحنه کریمی توپ را از رونالدو که قصد دریبل کردن او در کناره خط داشت را می گیرد و حمله ایران را طراحی می کند.

 

 

این تصویر ایرج دانایی فر را نشان می دهد که پس از پشت سر گذاشتن مدافع راست تیم ملی اسکاتلند در جام جهانی ۱۹۷۸ موفق می شود، اولین گل تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی را ثبت کند.

 

 

 

این تصویر دیوید بکهام هافبک سرشناس تیم ملی انگلیس را نشان می دهد که در حال گرفتن انتقام از آرژانتینی ها است. بکهام در سال ۱۹۹۸ در بازی مقابل آرژانتین و با شیطنت سیمئونه از زمین اخراج شد تا خیلی ها او را دلیل حذف این تیم مقابل آرژانتین بدانند. ۴ سال بعد انگلیس و آرژانتین در یک گروه قرار گرفته بودند و بکهام با گل کردن این پنالتی که با قدرت تمام به وسط دروازه زده شد، موجب حذف شاگردان بیلسا شد که در جام جهانی کره و ژاپن بسیار پر ستاره بودند.

 

 

 

این تصویر مهدی مهدوی کیا را نشان می دهد که پس از پاس زیبای دایی در آستانه باز کردن دروازه تیم ملی آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ قرارگرفته است.

 

 


تصویر حمید استیلی پس از ثبت گل اول برابر آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ که یکی از زیباترین و غیرمعمول ترین گل های این مسابقات را رقم زد.

 

 

این تصویر لوران بلان مدافع مرکزی فرانسه در جام جهانی ۱۹۹۸ را نشان می دهد. بلان عادت داشت که پیش از هر بازی بر سر بارتز گلر خروس ها بوسه بزند  اعتقاد داشت که این کار برای فرانسه پیروزی به ارمغان می آورد. در نهایت فرانسه موفق به قهرمانی در این جام شد که تنها قهرمانی آنها تا بدینجا در ادوار مختلف است.

 

 

 

شادی به یادماندنی روژه میلاد ستاره تیم ملی کامرون در جام جهانی ۱۹۹۰؛ تیم ملی کامرون یکی از شگفتی سازان جام جهانی ۹۰ در ایتالیا بود.

 

 

 

شادی پله پس از گلزنی در فینال مسابقات جام جهانی ۱۹۷۰ که با قهرمانی برزیل خاتمه یافت تا پله به سومین قهرمانی خود در جام جهانی دست یابد. پله تنها بازیکنی در جهان به شمار می رود که سه عنوان قهرمانی جام جهانی را در کارنامه خود می بیند.

 

 

 

تصویر جان لوئیجی بوفون در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ که با قهرمانی ایتالیا در ضربات پنالتی خاتمه یافت.

 

 

 

تصویر لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۱۴؛ مسی در برزیل موفق شد همراه با آرژانتین به یک قدمی رویای خود برسد ولی گوتزه در فینال آرزوهای او را بر باد داد.

پاسخی بگذارید