تاریخ: ۱۷:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سایت اپتا به عنوان معتبرترین مرجع آماری فوتبال اقدام به انتشار شانس صعود و قهرمانی تیم های مختلف در جام جهانی کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در فاصله ۲ روز مانده به آغاز رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، موسسه اپتا که معتبرترین داده های آماری فوتبال در جهان را ارائه می کند، اقدام به بررسی شانس تیم های مختلف برای صعود از گروه و همچنین قهرمانی جام پرداخت و نتایجی را منتشر کرد که به شرح ذیل است:

 

–  گروه A: برتری نزدیک اروگوئه

در این گروه مطابق انتظار بیشترین شانس صعود متعلق به اروگوئه است. در رده بعدی مصر قرار دارد و با اختلاف کمی روسیه و عربستان ایستاده اند. اینکه فاصله شانس تیم اول با تیم چهارم این گروه کمتر از ۱۶ درصد است، نشان می دهد اپتا رقابت نزدیکی را در این گروه پیش بینی کرده است.

 

 

–  گروه B: شانس قابل قبول برای ایران

در دومین گروه جام جهانی که تیم ملی ایران حضور دارد، بیشترین شانس با اختلاف در اختیار اسپانیا است. پرتغال هم با ۵۵٫۵ درصد شانس خوبی برای دوم شدن دارد. تیم ایران هم از نگاه اپتا بیش از ۴۱ درصد شانس صعود دارد و مراکش با کمتر از ۳۰ درصد، در جایگاه آخر ایستاده است.

 

 

–  گروه C: رقابت نفس گیر برای دوم شدن

خروس ها از نظر اپتا هم با فاصله زیاد نسبت به رقبا در صدر شانس های صعود از گروه سوم جام جهانی قرار دارند. پس از فرانسه اما طبق پیش بینی اپتا رقابت شدیدی برای صعود در می گیرد. پرو، استرالیا و دانمارک به ترتیب با ۴۲٫۶، ۴۲٫۲ و ۳۹٫۳ درصد شانس بسیار نزدیکی برای صعود خواهند داشت.

 

 

–  گروه D: کرواسی مدعی تر از نیجریه

در این گروه هم آرژانتین را می توان شانس اصلی صعود و سرگروهی دانست. پس از آلبی سلسته اما تیم های کرواسی و نیجریه جدال مهمی برای صعود خواهند داشت. از نظر اپتا ستاره های کرواسی ۴۵ درصد شانس صعود دارند و نیجریه ای ها  ۴۰٫۶ درصد. ضمن اینکه ایسلند هم چهارمین مدعی صعود از این گروه با  ۳۸٫۵ درصد شانس است.

 

 

–  گروه E: مقتدرترین اینجاست

بالاتر از تمام تیمی های جام، برزیل با نزدیک به ۸۰ درصد شانس صعود از گروه پنجم، اصلی ترین تیم مدعی برای صعود در مرحله حذفی شناخته می شود. سایر تیم های این گروه تقریبا نصف سلسائو شانس دارند و رقابت مهمی هم برای دوم شدن خواهند داشت.

 

 

–  گروه F: سوئد-مکزیک را از دست ندهید

در ششمین گروه از رقابت های جام جهانی تیم آلمان اصلی ترین مدعی صعود است و سایر تیم ها به دنبال دوم شدن هستند. نکته جالب در خصوص این تیم ها، شانس دقیقا یکسان سوئد و مکزیک از نگاه اپتا است. این دو تیم در عدد ۴۴ با هم برابر هستند و کره جنوبی هم با ۳۶٫۱ درصد آخر است.

 

 

–  گروه G: نبرد جذاب سرگروهی

گروه هفتم جام جهانی یکی از معدود گروه هایی است که در آن تکلیف سرگروه را نمی توان مشخص شده دانست. با این حال تیم پرمهره بلژیک نزدیک به ۶۶ درصد برای صعود شانس دارد و انگلیس با ۵۴ درصد پشت سر شیاطین سرخ است. البته تونس هم تقریبا به همین اندازه از انگلیس پایین تر است و تیم خطرناکی خواهد بود. رتبه آخر هم به پاناما اختصاص پیدا کرده است.

 

 

–  گروه H: نفس گیر ترین گروه جام

آخرین گروه جام جهانی ۲۰۱۸ حساس ترین رقابت ها را برای صعود خواهد داشت. کلمبیا با ۵۵ درصد صدرنشین متزلزل جدول شانس های صعود است و ژاپن با ۵۱٫۸ درصد عنوان تنها تیم آسیایی را دارد که اپتا شانس صعود بیشتر از نصف به آن اختصاص داده است. البته دو تیم دیگر این گروه هم بیش از ۴۵ درصد شانس دارند و این یعنی مصاف های نفس گیر در آخرین گروه جام انتظار بینندگان را می کشد.

 

پاسخی بگذارید