جاکارتا منتظر کمانداران مازنی ؛
تاریخ: ۹:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
تعیین کمانداران اعزامی به بازی‎های آسیایی بر اساس نتایج کاپ آسیا

به گفته مدیر تیم‎های ملی تیروکمان، نتایج به دست آمده توسط کمانداران در رقابت‎های کاپ آسیا تعیین کننده ترکیب تیم اعزامی به بازی‎های آسیایی اندونزی خواهد بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،امید نجاری در گفتگو یی با یادآوری اینکه حضور در مرحله سوم رقابت های کاپ آسیا (۱۸ تا ۲۱ تیرماه – چین تایپه) در برنامه فدراسیون تیروکمان قرار دارد، گفت: نتایجی که کمانداران در این رقابت ها کسب خواهند کرد، برای مشخص شدن ترکیب تیم اعزامی به بازی های آسیایی بسیاری تعیین کننده است طوریکه حتی این امکان وجود دارد که کمانداران اعزامی به کاپ آسیا، برای بازی های آسیایی هم معرفی شوند.

وی در همین رابطه ادامه داد: بی شک بازی های آسیایی و مدال آوری در این بازی ها اولویت فدراسیون تیروکمان برای ۶ ماهه نخست سال است به خصوص اینکه در دوره پیشین بازی های آسیایی (۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی) تیروکمان ایران در کامپوند انفرادی توسط اسماعیل عبادی صاحب مدال طلا شد. اگرچه در اندونزی، این بخش از رقابت ها برگزار نمی شود اما امید زیادی داریم که بتوانیم در بخش تیمی کامپوند مردان و زنان و ریکرو مردان مدال بگیریم.

مدیر تیم های ملی تیروکمان تاکید کرد: بر همین اساس انتخاب ترکیب تیم های اعزامی به بازی های آسیایی در هر بخش اهمیت زیادی برای مان دارد. اینکه ترکیب کمانداران به گونه ای انتخاب شود که به مدال آوری نزدیک تر باشند. از همین رو رقابت های کاپ آسیا و نتایج آن را به عنوان یکی از ملاک های اصلی در این زمینه لحاظ خواهیم کرد.

نجاری تصریح کرد: در صورتیکه نتایج رقابت های کاپ آسیا قابل قبول باشد و اعضای کادر فنی در مجموع از عملکرد کمانداران در این رقابت ها رضایت داشته باشند، ترکیب تیم برای بازی های آسیایی تغییر نمی کند یعنی کماندارن اعزامی به چین تاپیه را برای اندونزی هم معرفی می کنیم.

به گفته مدیر تیم های ملی تیروکمان و طبق مصوبه کمیته ملی المپیک، این تیم با چهار ورزشکار در هر یک از بخش های کامپوند مردان، کامپوند بانوان و ریکرو مردان و یک ورزشکار در بخش ریکرو بانوان در بازی های آسیایی شرکت خواهد کرد.

وی همچنین در مورد رقابت های جام جهانی و مرحله سوم و چهارم این رقابت ها که به ترتیب به میزبانی آمریکا و آلمان برگزار می شود، گفت: ایران در مرحله سوم جام جهانی شرکت نخواهد کرد. این تصمیم از آنجا گرفته شد که معمولا برای اعزام به آمریکا مشکل صدور روادید وجود دارد و بعضا تا زمان تعیین شده برای اعزام در این زمینه (روادید) بلاتکلیف هستیم. به همین دلیل اصلا شرکت در این مرحله از رقابت ها را در برنامه نداشتیم اما قراراست در مرحله چهارم جام جهانی به میزبانی آلمان شرکت کنیم. برای این مرحله تیم های کامپوند مردان و زنان اعزام خواهند شد.

 مرحله سوم رقابت های جام جهانی از ۲۹ خردادماه در آمریکا آغاز می شود. آلمان هم از ۲۶ تیرماه میزبان مرحله چهارم این مسابقات خواهد بود. /مهر

پاسخی بگذارید