تاریخ: ۱۸:۱۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

مهم ترین قدردانی این روزهای مسئولان فدراسیون و تیم ملی از کسانی که به این تیم نزدیک می شوند یک پیراهن تیم ملی است. پیراهن های فراوانی که غالبا با شماره ۱۲ هستند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

یکی از مهمترین اصول برای حفظ رابطه ای دو طرفه و سرشار از احترام و البته در صلح و آرام اهداء یادگاری است. چیزی مانند پیراهن تیم ملی یک کشور که ممکن است در طول سال یکی دو بار و در رویارویی با افرادی مهم به عنوان یادگاری اهداء می شود.

اتفاقی که این روزها می بینیم درباره حامیان ریز و درشت تیم ملی می افتد و تقریبا ابهت پیراهن تیم ملی را خدشه دار کرده است.

البته ذکر این نکته ضروری است که در مقابله با نفراتی همچون رئیس جمهور و رئیس مجلس و افراد مهم سیاسی و … (که ممکن است به ندرت اتفاق بیفتد) این اتفاق جالب به نظر می رسد اما زمانی که هرکسی به اردوی تیم ملی پا می گذارد و یا با ایران رودررو می شود صاحب یک پیراهن تیم ملی می شود اتفاق اهدای پیراهن تیم ملی را کاملا معمولی می کند به طوری که این روزها عادت کرده ایم هر روز تصویری از هدیه دادن پیراهن تیم ملی به یک شخص در اردوی تیم ملی باشیم.

 

نگاهی می اندازیم به پیراهن هایی که در ماه های اخیر به بهانه های مختلف به اشخاص متفاوتی اهدا شده است. تشخیص اینکه اینکه کدام یک از آنها منطقی بوده و کدام یک، کاری کلیشه ای بوده با شما!

* یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال روز گذشته در اردوی تیم ملی حضور یافت و پس از قدردانی از ملی پوشان و آرزوی موفقیت برای آنها مورد تقدیر سرمربی و کاپیتان تیم ملی قرار گرفت و یک پیراهن تیم ملی بابت حمایت از این تیم به وی اهدا شد.

 

* یکی دو روز پس از بازی تیم ملی برابر ترکیه، رئیس فدراسیون فوتبال دچار مشکل قلبی شد و به همین دلیل مجبور به بستری شدن در بیمارستان شد. ملی پوشان برای اثبات به یاد او بودن یک پیراهن تیم ملی به نام مهدی تاج را به آقای رئیس تقدیم کردند!

 

* دقایقی پس از پایان دیدار تیم های ملی ایران و ترکیه و پس از نشست مطبوعاتی کی روش، او به همراه دبیرکل فدراسیون فوتبال در شرایطی کاملا عجولانه و در راهروی منتهی به میکسدزون، لوچسکیو، سرمربی رومانیایی ترکیه را مورد لطف خود قرار دادند و با اهدا یک پیراهن تیم ملی و یک ظرف میناکاری شده از او بابت رویارویی با ایران تقدیر کردند!!

 

 

* در همین اردوی ترکیه و پیش از برگزاری دیدار برابر تیم ملی این کشور، دو پیشکسوت سابق فوتبال ایران در اردو حضور یافتند. علی دایی و مهدی پاشازاده که برای حمایت از تیم ملی به این کشور آمده بودند آنها پس حضور بین ملی پوشان دو پیراهن به شماره های سابق خودشان در تیم ملی را به عنوان یادگاری از سرمربی و کاپیتان های تیم ملی دریافت کردند.

 

* پس از موفقیت تیم ملی فوتسال زنان ایران، آنها در دیداری با رئیس سازمان صدا و سیما پیراهنی را به نام یار دوازدهم تیم ملی فوتسال پنج نفره! به علی عسگری، رئیس صدا و سیما تقدیم کردند. جالب تر اینکه فوتسالی ها با این حرکت احتمالا قصد نمک گیر کردن آقای رئیس را داشتند چرا که صدا و سیما هیچ کدام از بازی های مهم آنها در بازی های آسیایی را اصلا پخش نکرد!

 

* چند روز پس از رسیدن تیم ملی فوتسال زنان به عنوان قهرمانی آسیا، آنها در دیداری با رئیس جمهور، یک پیراهن امضا شده تیم را تقدیم حسن روحانی کردند که البته بر خلاف هدیه به رئیس صدا و سیما، به این کار فوتسالی نمی توان ایرادی گرفت چرا که آنها پس از افتخار بزرگی که برای ایران به دست آوردند حق دیدار با رئیس جمهور و تقدیم یادگاری به وی را داشتند.

 

* پس از موفقیت تیم فوتسال زنان و آماده سازی تیم ملی فوتبال برای حضور موفق در جام جهانی، پیراهن تیم ملی فوتبال ومدال تیم ملی فوتسال بانوان ازسوی دکترسلطانی فروزیرورزش وجوانان به حجت الاسلام سیدحسن خمیمنی درحسینه جماران اهدا شد.

 

* در روزهای منتهی به پرواز ملی پوشان فوتبال ایران به سوی ترکیه نیز بازار اهدا پیراهن تیم ملی به شدت داغ بود. سالار عقیلی یکی از نفراتی بود که به افتخار خواندن سرود تیم ملی و علاوه بر وی رئیس بنیاد رودکی نیز به دلیل همکاری با فدراسیون، در لیست تشویقی های لایق پیراهن تیم ملی قرار گرفتند.

 

* در این میان البته اساتیدی همچون فریدون شهبازیان و شهرداد روحانی نیز به دلیل ساختن آهنگ های مخصوص سرود تیم ملی توانستند یک پیراهن تیم ملی را به خود اختصاص دهند.

 

* در این میان طبیعتا شرکتی مانند هاکوپیان که اقدام به تولید البسه رسمی تیم ملی کرد نیز یکی از محق ترین ها برای دریافت هدیه ای اینچنینی است.

 

 

* چندی پیش و زمانی که هنوز دیدار تدارکاتی تیم ملی برابر الجزایر آغاز نشده بود رباح ماجر و کارلوس کی روش اقدام به اهدای پیراهن  تیم های ملی ایران و الجزایر به یکدیگر کردند.

 

این اتفاق ها در حالی رخ می دهد که پیش از این شاید تنها در صورت حضور در جام جهانی و یا رسیدن به افتخاری اینچنینی می توانستیم تصویر اهدای پیراهن تیم ملی به مقام مسئول و یا فردی خاص ببینیم.

پاسخی بگذارید