تاریخ: ۱۸:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

شبکه فاکس اسپورتس آسیا در برنامه ای در ارتباط با جام جهانی نام ستاره ایرانی و سابق تیم ملی ایران را در میان تیم منتخب تمام ادوار جام جهانی قرار داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

شبکه فاکس اسپورتس آسیا در برنامه ای به نام « Same Same But Different’s» یا همان «شبیه اما متفاوت» اقدام به انتخاب تیم آسیایی های منتخب تمامی ادوار جام جهانی کرد و نام مهدی مهدوی کیا ستاره سرشناس فوتبال ایران در دو جام جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ در این تیم جالب توجه است.

مهدی در تیم منتخب

از زمان برگزاری جام جهانی در سال ۱۹۳۰ تا امروز ۱۲ تیم مختلف آسیایی در رقابت های جام جهانی حضور داشته اند. اولین بار تیم اندونزی در سال ۱۹۳۸ در جام جهانی شرکت کرد و کره شمالی در سال ۱۹۶۶ بهترین نتایج یک تیم آسیایی را تا آن زمان به دست آورد و نام آسیا را در رقابت های جام جهانی مطرح کرد و این در حالی است که کره جنوبی در سال ۲۰۰۲ به مقام چهارم جام جهانی رسید و این بهترین نتیجه یک تیم آسیایی به حساب می آید.

با این وجود و براساس انتخاب شبکه فاکس اسپورتس آسیا ، یازده بازیکن آسیایی تمام ادوار جام جهانی را انتخاب کرد که بر این اساس چهار بازیکن از کره جنوبی، سه بازیکن از ژاپن،دو بازیکن از استرالیا و  یک بازیکن از ایران و عربستان در این تیم حضور دارند.

مهدی مهدوی کیا تنها ایرانی حاضر در تیم منتخب آسیایی ها است و ده بازیکن دیگر این تیم ، سامی الجابر، لی وون جائه، تیم کیهیل، کیسوکه هوندا، پارک جی سونگ، هیدوتوشی ناکاتا، یوسانگ چول، میاموتو، هونگ میونگ بو و لوکاس نیل هستند.

 

پاسخی بگذارید