مدیرکل ورزش و جوانان مازندران اعلام کرد
تاریخ: ۱۰:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
حسین زادگان :  ۱۰۰مدال آسیایی وجهانی سهم قهرمانان مازنی از ابتدای امسال تاکنون

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: ورزشکاران این استان ازابتدای امسال تاکنون با حضور در مسابقات مهم بین المللی، آسیایی وجهانی به حدنصاب ۱۰۰ مدال طلا، نقره و برنز رسیدند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،حبیب حسین زادگان روز شنبه درگفت وگویی افزود: این تعداد مدال درمقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش قابل توجه هم از نظر تعداد مدال ها وهم از نظر رنگ مدال ها داشته است.
وی ابرازامیدواری کرد که ورزشکاران این استان بتوانند در مسابقات مهم ومعتبربازیهای آسیایی ونیز دیگرمسابقات مهمی که در سال جاری درپیش رو دارند، به حدود ۵۰۰ مدال برسند.
مدیرکل ورزش وجوانان مازندران ادامه داد : ورزشکاران مازندرانی درسال ۹۶ حدود ۴۸۸ مدال کسب کردند که بیشتر از تعداد مدال های کسب شده در سال ۹۵ بوده است.
حسین زادگان به تجلیل از حدود ۳۰۰ ورزشکار مدال آورسال های ۹۴ و۹۵ در ماه گذشته در ساری اشاره کرد وگفت: امیدواریم در ماه های آینده برای ورزشکاران مدال آور سال ۹۶ نیز آیین تجلیل برگزارکنیم.
وی همچنین به موانع و مشکلات پیش روی ورزش مازندران از جمله کمبودهای اعتباری اشاره و با درخواست کمک از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی برای برطرف کردن این مشکلات گفت: برای برطرف کردن بخشی از مشکلات زیرساختی و جوابگوبودن به نیازهای به حق ورزشکاران استان، باید اعتبارات سالانه براساس جایگاه مدال آوری مازندران تخصیص داده شود.
حسین زادگان گفت : باید برای کسب مدال های رنگی فراوان ورزشی باید کشف استعدادهای ورزشی را بیشتر از گذشته پیگیر باشیم که روسای هیات های ورزشی در این میان نقش مهمی دارند.

گفتنیست؛ بیش از ۱۵۰هزار ورزشکار مازندرانی سازماندهی شده و دارای بیمه ورزشی هستند./ایرنا

پاسخی بگذارید