تاریخ: ۱۹:۵۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

زین الدین زیدان امروز با استعفای ناگهانی خود، همه رئالی ها را در شوک فرو برد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

زیزو پس از دو سال و نیم و کسب ۹ جام برای رئال این باشگاه را ترک خواهد کرد و دوران تازه ای در انتظار کهکشانی ها خواهد بود. اکنون باید دید چه کسی جانشین زیدان خواهد شد.

 

 

 

 

زیدان در دوران حضورش روی نیمکت رئال، با بسیاری از ستاره های تیم رابطه خوبی داشت و تعداد بازیکنانی که از وی ناراضی بودند، بسیار اندک هستند. شاید بتوان به خامس و موراتا که هر دو از رئال جدا شدند، به عنوان اصلی ترین مخالفان زیدان اشاره کرد. خامس به صورت قرضی به بایرن رفته و حالا شاید سودای بازگشت داشته باشد و موراتا نیز راهی چلسی شد.

 

استعفای زیدان بیش از همه به ضرر کریم بنزما و کیلور ناواس خواهد بود. کریم در تمام فصل گذشته و در بدترین روزهای خود، مورد حمایت زیدان بود. حتی زمانی که هواداران بارها  او را در ورزشگاه هو می کردند. او حالا بزرگترین حامی خود در رئال را از دست داده است.

 

 

 

 

کیلور ناواس نیز شرایطی تقریبا مشابه بنزما دارد. او در مقطعی از فصل، اشتباهات تاثیرگذاری داشت ولی هرگز از اعتماد زیدان به وی کاسته نشد. زیدان حتی حاضر نشد گلر بیلبائو که کار پیوستنش به رئال تمام شده بود را بپذیرد و انتقال او منتفی شد. طبق ادعای منابع اسپانیایی، زیدان حتی علاقه نداشت تا در تابستان پیش رو، گلری جدید به رئال بیاید.

 

احتمالا واران و رونالدو نیز نه به اندازه دو بازیکن فوق اما تا حدی از استعفای زیدان ضربه خواهند خورد.

 

 

 

 

در این میان اما شاید جدایی زیدان به نفع گرت بیل، ایسکو، آسنسیو، کوواچیچ، مایورال و سبایوس باشد. بازیکنانی که با زیدان روزهای پرنوسانی را پشت سر گذاشتند و احتمالا با مربی جدید بیشتر در ترکیب ثابت قرار خواهند گرفت.

پاسخی بگذارید