تاریخ: ۱۹:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

ماریو بالوتلی، مهاجم تیم ملی ایتالیا پرده از اتفاقات دردناکی که در گذشته برایش رخ داده برداشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

بالوتلی که این هفته مقابل عربستان بعد از ۴ سال برای آتزوری به میدان رفت، باز هم مورد هجوم نژادپرستان قرار گرفت و حالا ادعا می کند اگر سفیدپوست بود لازم نبود چنین اتفاقاتی را تحمل کند.

بالوتلی گفت: “بی شک اگر سفیدپوست بودم مشکلات کمتری دشتم. من نامه های زیادی از بچه ها دریافت می کنم که من را الگویی برای تسلیم نشدن مقابل نژادپرستی می دانند. زمانی که ۱۸ ساله بودم همه درب ها به رویم بسته بود و این اتفاق ناامید کننده بود. بعد از آنکه اقامت ایتالیا گرفتم درب ها باز شد اما رفتارها با من مشابه قبل بود.

هروقت در مدرسه خوراکی ها گم می شد معلمان بدون تحقیق فکر می کردند کار من بوده است. با این حال، یک بار حادثه ای رخ داد که من هرگز فراموش نخواهم کرد و اشک های پس از آن متوقف شد.

من تمام تکالیفم را انجام داده بودم و می دانستم که مادرم اجازه می دهد فوتبال بازی کنم اما زمانی که پیش دیگر بچه ها رفتم و پیشنهاد دادم بازی کنیم آنها قبول نکردند و گفتند تو سیاه پوست هستی.

من سیاه پوست بودم و بنابراین در چشم آنها متفاوت به نظر می رسیدم. فکر می کردم دلیل بازی ندادن من قدرتم بود اما با گذشت زمان متاسفانه حقیقت را کشف کردم.

در سال ۲۰۰۹ و در جریان دیدار یوونتوس برابر اینتر القابی مانند میمون یا “به آفریقا برگرد” به من داده شد. همچنین یک بار دیکر در رم با دوستانم بودم که یک گروه موتور سوار از دور داد زدند سیاه پوست سیاه پوست، و یک دسته موز جلوی من انداختند.

پاسخی بگذارید