تاریخ: ۱۹:۳۸ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

تیم ملی آلمان امیدوار است اتفاقات تلخی که برای دیگر قهرمانان جام جهانی در ادوار اخیر رخ داده برای آنها تکرار نشود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

تیم ملی آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ با نمایش هایی مقتدرانه که گل سرسبد آن برتری با ۷ گل برابر برزیل میزبان بود موفق شد قهرمانی را برای چهارمین بار در تاریخ جشن بگیرد و امسال در سودای تکرار افتخار آفرینی ۴ سال قبل است.

اما تاریخ نشان می دهد که قهرمان های جام جهانی معمولا در دوره بعدی عملکرد خوبی ندارند و ۲۰ سال است هیچ قهرمانی در جام بعدی حتی به نیمه نهایی هم نرسیده و به جز یک دوره همه آنها در همان مرحله گروهی حرف شده اند.

تیم ملی اسپانیا که قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ بود در جام ۲۰۱۴ عملکرد بسار بدی داشت و با شکست ۱-۵ برابر هلند در نهایت قادر به صعود از گروه خود هم نبود.

آتزوری که موفق به فتح جام جهانی ۲۰۰۶ شده بود نیز سرنوشتی مشابه لاروخا داشت و ایتالیا در گروه ساده پاراگوئه، اسلواکی و نیوزلند چهارم شد.

سلسائو که جام ۲۰۰۲ را با شکست آلمان فتح کرد، در جام جهانی ۲۰۰۶ در یک چهارم به سد محکم فرانسه برخورد کرئد و برابر جادوی زیدان حرفی برای گفتن نداشت.

تیم ملی فرانسه که در جام ۱۹۹۸ در خانه قهرمان شد، جام ۲۰۰۲ را با شکست برابر سنگال آغاز کرد و آنها نیز موفق به صعود از گروه نشدند تا آخرین قهرمان موفق برزیل باشد که در جام ۱۹۹۴ قهرمان شد و ۴ سال بعد به فینال رسید.

پاسخی بگذارید