تاریخ: ۱۹:۲۳ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

رافا مارکس، کاپیتان تیم ملی فوتبال مکزیک می‌تواند در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به پنج رکورد فوق‌العاده دست یابد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

رافائل مارکس در حال آماده سازی خود برای تجربه پنجمین جام جهانی اش است. مدافع مکزیکی به همراه تیم‌ ‌ملی کشورش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور خواهد داشت. کاپیتان این تیم که سال ها برای بارسا بازی می کرد، می‌تواند نام خود را در کتاب رکوردها در بخشهای مختلفی به ثبت برساند که در ادامه به آنها اشاره میشود.

 

 

 

 

پنج جام جهانی

مارکس از جام جهانی ۲۰۰۲ کره- ژاپن در همه دوره‌ها حضور داشته است و اکنون نیز می‌تواند در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به میدان برود. اگر این اتفاق رخ دهد با رکورد لوتار ماتئوس آلمانی، جان‌لوئیجی بوفون ایتالیایی و آنتونیو کارباخال مکزیکی برابری کند. مارکس می‌تواند به عنوان اولین مدافع به این افتخار برسد.

 

کاپیتان در پنج جام جهانی

مارکس در چهار جام جهانی قبلی به عنوان کاپیتان مکزیک به میدان رفت. در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی این بازوبند با خرارد تورادو و کوائوتموک بلانکو تقسیم می‌شد. هیچ بازیکنی در چهار دوره مانند مارکس کاپیتان تیم نبوده است و او می تواند در پنجمین جام جهانی رکورد خاصی را به نام خود ثبت کند.

 

 

 

 

بیشترین کارت زرد

مدافع مکزیکی در تاریخ جام جهانی با بیشترین کارت زرد در صدر فهرست قرار دارد. او ۶ کارت (پنج کارت زرد و یک کارت قرمز) در این رقابت‌ها دریافت کرده است. در صدر این فهرست زین الدین زیدان نیز با چهار کارت زرد و دو کارت قرمز دیده می‌شود. همچنین کافو برزیلی با ۶ کارت زرد در کنار دو بازیکن ذکر شده قرار دارد.

 

۲۰ بازی در جام جهانی

بازیکن پیشین بارسلونا تاکنون ۱۶ بار در جام جهانی به میدان رفته است. اگر او در چهار بازی جام جهانی آینده حضور داشته باشد به رکورد ۲۰ بازی خواهد رسید و در میان بازیکنانی که این تعداد بازی کردند قرار خواهد گرفت. در این فهرست فوتبالیست‌هایی همچون ماتئوس، میروسلاو کلوزه، پائولو مالدینی، دیگو آرماندو مارادونا دیده می‌شوند.

 

گلزنی در چهار جام جهانی

مارکس در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی و ۲۰۱۴ برزیل گلزنی کرد. اگر او به این روند ادامه‌ دهد می‌تواند به یک افتخار دست یابد که تنها سه بازیکن بزرگ به آن رسیده اند و توانستند در چهار دوره جام جهانی گلزنی کنند. پله در همه جام‌های جهانی (۱۹۵۸ سوئد تا ۱۹۷۰ مکزیک) گلزنی کرد و گرد مولر نیز در شرایط مشابه با ستاره سال‌های دور برزیل به این رکورد رسید. کلوزه، بهترین گلزن تاریخ جام جهانی نیز در چهار دوره گلزنی کرد. او از جام جهانی ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۴ توانست به این رکورد برسد.

پاسخی بگذارید