تاریخ: ۱۸:۲۸ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سرمربی تیم ملی ایران می گوید لیست نهایی انتخاب شده برای جام جهانی حاصل ساعت‌ها کار و تلاش بوده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

کارلوس کی روش سرمربی  ۶۵ ساله تیم ملی ایران می گوید ترک تیم ملی بعد از ۷ سال تاثیری در انگیزه او برای جام جهانی نخواهد داشت: این جزئی از کار ماست. جزئی از فوتبال حرفه ای و جزئی از زندگی است. این تصمیم به انگیزه ما و اراده ما برای صعود از مرحله گروهی تاثیر نخواهد گذاشت.

 

او ادامه داد: ما با تمام قدرت و تمرکز در این مدت کوتاه پیش رویمان برای آغاز جام جهانی کار خواهیم کرد. باید تلاش کنیم که بازیکنان و تیم طوری عمل کند که روز به روز  بهتر شوند. تا بتوانند عزت و شرف ملت ایران را حفظ کنند. هر اتفاقی که بیفتد این مسائل تغییر نمی کند.

 

سرمربی تیم ملی ایران در مورد آماده سازی بازیکنان تیم ملی هم گفت: امیدوارم زمان زیادی داشته باشیم تا بازیکنان را آماده کنیم. مخصوصا بازیکنان شاغل در لیگ داخلی(ایران) باید آماده شوند. بدون آمادگی برخی از بازیکنان مهم خود را از دست می دهیم. این واقعیت ماست و باید آن را قبول کنیم. ما باید رو به جلو حرکت کنیم تا روز به روز از بازیکنان بهترین استفاده را داشته باشیم. تمامی بازیکنان انگیزه بالایی دارند. اطمینان دارم که اگر همان سبک و بازی سابق خود را حفظ کنیم و بتوانیم مثل گذشته با تمرکز بالا در مسابقات حاضر شویم، اوضاع بر وفق مرا پیش خواهد رفت.

 

کی روش درباره لیست ۲۴ بازیکنی که دعوت کرد و درباره غیبت سید جلال حسینی  و کاوه رضایی در این لیست گفت: هر مربی ای دوست دارد که تعداد زیادی از بازیکنانی که به تیم برای صعود به جام جهانی کمک کردند را در اختیار داشته باشد؛ اما متاسفانه ما فقط ۲۳ بازیکن باید ببریم. ما نیاز داریم تا تصمیمات درست و منصفانه ای بگیریم و گرفتن تصمیمات آسان، سخت نیست. چیزی که از سرمربی انتظار دارند این است که تصمیمات درست و عادلانه بگیرد. باور کنید انتخاب این بازیکنان حاصل ساعت ها کار، تحلیل و ارزیابی است.

پاسخی بگذارید