تاریخ: ۱۸:۱۷ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

آندرس اینیستا، کاپیتان سابق بارسلونا و ستاره تیم ملی اسپانیا مدعی شد که پیش از زدن گل قهرمانی اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰، افسرده شده بود و این گل باعث رهایی او از افسردگی شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

مرگ دنی خارکه در سال ۲۰۰۹ فوتبال اسپانیا را به شدت تحت تاثیر قرارداد و بسیاری بازیکنان از این موضوع افسرده شده بودند. اینیستا نیز یکی از آنها بود که به شدت تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته بود. پس از آن نیز اینیستا دچار مشکلات روحی شده بود و اوضاع خوبی نداشت.

او در این رابطه گفت:” من در خانه پدر و مادرم به همراه همسرم بودم. به آنها گفتم « من به یک چیز جدید نیاز دارم، دیگر نمی‌توانم این کار را انجام دهم. می‌خواهم با روان شناس تیم صحبت کنم». احساس می‌کردم از درون تهی شده ام ولی با کمک افرادی که کنار من بودند و همینطور متخصصان، همه چیز خوب پیش رفت. از قبل هم قوی تر برگشتم. زندگی به شما یاد می‌دهد که وقتی سقوط می‌کنید، وقتی اوضاع خوب پیش نمی‌رود، آن موقع است که افراد استثنایی خود را نشان می‌دهند. فلسفه فوتبالی ام این است که بجنگم و برگردم.

چرا بارسا را ترک کردم؟ زیرا برایم خیلی سخت بود که در حد و اندازه انتظارات بمانم. جدایی از تیم، صادقانه ترین کاری بود که من انجام دادم. می‌خواهم در یک رقابت دیگر حضور پیدا کنم که انتظارات متفاوت باشد. بازنشسته نمی‌شوم بلکه به نحو دیگری بازی را ادامه خواهم داد.”

پاسخی بگذارید