تاریخ: ۱۰:۱۲ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

زوج ورزشکار مشهدی که به همراه فرزند هشت ماه خود از ۲۲ فروردین ماه تور ایرانگردی با دوچرخه را از مشهد آغاز کردند در روز یک شنبه با رسیدن به شهرستان قائمشهر مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،احسان منصوریان ۳۳ ساله همراه با همسر ۳۱ ساله اش شیما هاشم نیا و ارسلان فرزند هشت ماهه شان در روز ۲۲ فروردین ماه رکابزنی به دور ایران را از شهد آغاز کرده اند .
این زوج ورزشکار پس از طی کردن شهرهای نیشابور ، سبزوار ، بجنورد ، گرگان و ساری به قائمشهر رسیدند که در بدو ورود به این شهرستان و در میدان جانبازان مورد استقبال دوچرخه سواران پویش سه شنبه های بدون خودرو قرار گرفتند .
دوچرخه سواران قائمشهری از میدان جانبازان تا میدان طالقانی این زوج را همراهی کردند که مراسم استقبال از این زوج در میدان طالقانی انجام گرفت .
احسان منصوریان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف اصلی از رکاب زنی به دور ایران را به چالش کشیدن سبک زندگی شهری اعلام کرد و گفت که پیام ما حفظ آب ، خاک و هوایی پاک برای نسل های آینده است .
وی مسیر بعدیشان در فصل بهار را در ارتفاعات اسالم به خلخال اعلام کرد و افزود : مسیر تابستانه را در ارتفاعات آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رکاب زنی خواهیم کرد .
وی ادامه داد : همچنین در پاییز از شهرهای همدان ، اصفهان و شیراز بازدید و ابتدای زمستان در حاشیه جنوبی کشور همچون دریای خلیج فارس و عمان به رکاب زنی خواهیم پرداخت .
منصوریان در خصوص طی کردن میزان مسافت افزود : اتفاقات در سفر تعیین کننده رکاب زنی ما است ، اما به صورت حدودی بین ۱۰ تا ۱۵ هزار کیلومتر بنا است رکاب زنی بپردازیم .

پاسخی بگذارید