تاریخ: ۱۰:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

فوتبالیست مازندرانی تیم لیگ برتری فولاد خوزستان درباره اعضای تیم ملی فوتبال اعزامی به جام جهانی گفت: جای خالی وریا غفوری، کاوه رضایی و سید جلال حسینی در تیم ملی واقعا احساس می‌شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،امیر زلیکانی فوتبالیست مازندرانی تیم لیگ برتری فولاد خوزستان که از شمال تا جنوب را برای رسیدن به هدفش‌طی کرده است؛ در گپ‌وگفت دوستانه با خبرنگار فارس به معرفی خودش و اهداف پیش رو برای رسیدن به موفقیت‌ها پرداخت؛

امیر زلیکانی در معرفی خودش می‌گوید؛ متولد ۲۹ مرداد ماه سال  ۶۸  شهرستان ساری هستم.

از نوجوانی وارد مدرسه فوتبال نخبگان ساری شدم و از ۱۶ سالگی وارد فوتبال باشگاهی استان شدم.

فوتبال حرفه‌ای را از سن ۱۹ سالگی با شیرین فراز کرمانشاه و پس از آن در تیم‌های صنعت ساری، فولاد نوین اهواز، صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان تجربه کردم.

*فارس: چه شد وارد فوتبال شدید؟

از کودکی علاقه بسیاری به فوتبال داشتم ولی اینکه وارد دنیای حرفه‌ای فوتبال شدم برمی‌گردد به زمانی‌که نخستین مربی که با آن ورزش فوتبال را آغاز کردم  به‌دنبال بازیکن در  محله ما بود و از طریق یکی از دوستان معرفی شدم که آن موقع  ۱۶ ساله بودم.

*وضعیت فوتبال کشورمان را چگونه است؟

به نظر من فوتبال ایران چندسالی است که پیشرفت داشته به‌ویژه از زمانی‌که کی‌روش وارد فوتبال کشور شد؛ به‌طوری‌که میزان دوندگی در زمین از ۷ به حدود ۱۲ کیلومتر در هر بازی رسیده است.

با دانش روز بازیکنان و مربیان خوب ایران سطح بازی‌های لیگ ایران نسبت به چند سال پیش بالا رفته است.

* نظرتان درباره تیم فولاد خوزستان که در آن بازی می‌کنید؛ چیست؟

تیم فولاد خوزستان ازنظر ساختار و آکادمی در کل ایران حرف نخست را می‌زند؛ زمین‌های تمرین متعدد،  سالن چمن مصنوعی،  استخر سرپوشیده اختصاصی و استادیوم اختصاصی فولاد آره‌نا که امسال افتتاح می‌شود جز امکانات مجموعه فولاد است.

ابن تیم از نظر مالی هیچ مشکلی ندارد و از نظر حرفه‌ای نیز حرف اول را در فوتبال ایران می‌زند.

*فارس: آقای ذلیکانی چه آرزوی دارد که تاکنون به آن نرسیده است؟

دوست دارم آقای گل فوتبال ایران شوم.

*فارس: از وضعیت خود و شرایطی که دارید راضی هستید؟

از شرایط خود راضی هستم چرا که اگر کسی شغلش را براساس استعدادی که دارد انتخاب کند به‌طور حتم رضایت دارد؛ ما فوتبالیست‌ها هم براساس عشق خود وارد دنیای حرفه‌ای فوتبال شدیم و واقعا از فوتبال بازی کردن لذت می‌بریم.

*فارس: با توجه به اینکه نساجی مازندران بعد از ۲۴ سال وارد لیگ برتر شد اگر در این زمینه درخواستی باشد نطر شما چیست؟

بازیکنان مازندرانی زیادی در لیگ برتر داریم که همه دوست داریم در شهر و استان خود بازی کنیم الان نساجی به لیگ برتر صعود کرده دوست داریم شرایط به گونه‌ای شود که فوتبال مازندران رشد پیدا کند.

*فارس: نظر شما درباره لیست بازیکنان کی‌روش به جام جهانی چیست؟

بازیکنان خوب دعوت شدند ولی جای خالی وریا غفوری، کاوه رضایی و سید جلال حسینی واقعا احساس می‌شود.

*فارس: وضعیت فوتبال مازندران چگونه است؟ به‌نظر شما مهم‌ترین مشکل فوتبال استان چیست؟

به‌نطر من مهم‌ترین مشکل فوتبال مازندران در عدم صعود به لیگ برتر  نبود زیرساخت‌های مناسب و نبود اسپانسر است

*فارس: بهترین و بدترین خاطره شما درطول این سال‌ها چیست؟

بهترین خاطره من گلی که سال ٩٤ در تیم صنعت نفت در بازی پایانی با فجر سپاسی شیراز زدم و باعث صعود تیم صنعت نفت بعد از چند سال به لیگ برتر شد و بدترین خاطره من مصدومیت ناحیه همسترینک پا بوده است.

*فارس: حرف ناگفته‌ای اگر دارید در پایان بفرمایید؟

 از همه مربیانم به‌ویژه عزیز تقی‌زاده که نخستین مربیم بوده و نقش بسزایی در پیشرفتم داشته و همچنین پدر و مادر و خانواده تشکر می‌کنم که همیشه حامی من بودند و یک تشکر ویژه از همسرم که همیشه و در هر شرایطی مشوق و پشتیبانم بوده و سختی‌های زندگی فوتبالی را تحمل می‌کنند.

پاسخی بگذارید