دو پیشنهاد از تیم های ایرانی دارم/باید ببینم شرایط چین چطور می شود
تاریخ: ۹:۴۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
نام نویسنده: اسماعیل یوسف زاده
اسماعیل پور برای ماندن در چین چند شرط گذاشته است!

احمد اسماعیل‌پور ملی‌پوش فصل قبل تیم فوتسال گیتی‌پسند اصفهان که برای حضور در ۱۰ بازی آخر لیگ برتر چین به تیم “چین دائو” پیوسته و در چهار بازی که همراه این تیم بوده، موفق به زدن ۱۰ گل شده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،اسماعیل‌پور درباره وضعیتش در لیگ چین توضیح داد: قبل از این که به تیم چین دائو بیایم، این تیم از ۱۷ بازی، ۱۴ امتیاز کسب کرده و در رده هفتم قرار داشت اما بعد از حضورم، در چهار بازی به برتری رسیدیم و در حال حاضر تیم ششم جدولیم. قراردادم سه ماهه است و باشگاه پیشنهاد تمدید یک ساله داده است اما باید ببینم با شرایطم موافقت می‌کنند یا نه.

او در ادامه در مورد وضعیت لیگ چین به لحاظ فنی و امکاناتی گفت: سطح لیگ چین از لیگ ایران بسیار پایین‌تر است و اصلا قابل مقایسه نیست اما به لحاظ امکانات سخت‌افزاری وضعیت خوبی دارند در حالی که به جز یکی دو تیم ایرانی بقیه تیم‌های ایرانی به لحاظ سخت‌افزاری با مشکل مواجه‌اند. بازیکنان برزیلی نیز در لیگ چین زیادند و مربیان مطرحی همچون “مارکوس سوراتو” (سرمربی سابق تیم ملی برزیل)، “جوراندیرو” (سرمربی سابق تیم ملی ایران) و “جاری دروچا” هدایت تیم‌های مختلف را به عهده دارند.

سومین بازیکن برتر جام جهانی ۲۰۱۶ در پاسخ به این پرسش که چه شروطی را برای ماندن در تیم چین دائو تعیین کرده است افزود: درخواست افزایش رقم قرارداد را داده‌ام و این که یکی دو بازیکن خوب نیز بگیرند چون بازیکنان تیممان بسیار ضعیف‌اند و بازی کردن در کنارشان سخت است. به همین خاطر باید ۴۰ دقیقه بازی کنم و واقعا اذیت می‌شوم. فکر می‌کنم باشگاه به دنبال چند بازیکن ایرانی است.

اسماعیل‌پور درباره وضعیت قراردادهای لیگ چین نیز خاطرنشان کرد: رقم قراردادها بسیار بهتر از تیم‌های ایرانی است چون با توجه به افزایش قیمت دلار در ایران، به نفع بازیکنان ایرانی است که در لیگ‌هایی مثل لیگ چین حضور داشته باشند. فکر می‌کنم بازیکنان ایرانی در لیگ داخلی از این لحاظ اذیت می‌شوند.

او همچنین در پاسخ به این پرسش که با مشکل تغذیه در چین چه‌طور کنار آمده است گفت: همسرم با من به چین آمده و با پیدا کردن گوشت حلال، مشکلی نداریم و خودمان پخت و پز انجام می‌دهیم اما باز هم مشکل‌های خاص این کشور را داریم.

اسماعیل‌پور در پایان درباره بازگشت به ایران نیز عنوان کرد: دو تیم پیشنهاد از سوی تیم‌های ایرانی دارم اما باید ابتدا ببینم شرایط چین چطور می‌شود. قراردادم را اگر تمدید نکنم تا ۳۱ تیر باید در چین باشم و بعد از آن باتوجه به این که چند سال در تیم گیتی‌پسند حضور داشته‌ام ابتدا با این باشگاه مذاکره می‌کنم. اگر شرایط فراهم شود در خدمت گیتی پسند هستم چون خاطرات خوبی با این تیم دارم.

پاسخی بگذارید