تاریخ: ۱۹:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

حضور کوتاه مامه تیام در استقلال، تاثیر پررنگی در سرنوشت فصل قبل این تیم داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

خبرهای متنوع درباره احتمال جدایی مامه تیام، هواداران استقلال را نگران کرده است. تیام فصل پیش، فقط دو بازی در ترکیب اصلی استقلال گل نزد و با ۱۲ گل در ۱۳ مسابقه، نقش پررنگی در موفقیت این تیم با شفر داشت. استقلال با تیام، نتایج درخشانی بدست آورد و بررسی گل‌های او، نشان می‌دهد تا چه حد این نتایج به لطف گل‌های تیام بوده‌اند.

تیام در لیگ برتر، ۴ گل برای استقلال زد و دقیقا ۴ امتیاز هم برای این تیم بدست آورد. اگر گل‌های او، یا حتی فقط گل هفته آخرش به سپاهان نبود استقلالی‌ها لیگ را در رده چهارم تمام می‌کردند و برای سهمیه لیگ قهرمانان باید منتظر فینال جام حذفی می‌شدند. فینال جام حذفی هم برای استقلال، با تک گل تیام تمام شد و آن‌ها به قهرمانی رسیدند. گلی که اگر نبود، نمی‌توان حدس زد فینال با چه نتیجه‌ای به پایان می‌رسید.

علاوه بر یک رده صعود در لیگ برتر و گرفتن کاپ جام حذفی، بیشترین تاثیر تیام برای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا بود. جایی که سخت می‌توان گفت استقلال بدون تیام هم به این مرحله می‌رسید. او در بازی با الهلال تک گل تیمش را زد و استقلال پیروز شد، در تساوی رفت و برگشت با العین زننده همه گل‌های استقلال بود و بازی برگشت با ذوب آهن با هت‌تریک، استقلال را به یک چهارم نهایی فرستاد. این یعنی بدون او، استقلالی‌ها یا در همان دور گروهی با ۴ امتیاز کمتری که بقیه آن به حساب العین و الهلال واریز می‌شد به مشکل می‌خوردند یا در دور حذفی، نمی‌توانستند ذوب آهن را شکست دهند.

استقلال شفر، نیم فصل دوم تیم چشم‌نواز و خطرناکی بود اما شاید بدون تیام، فصل برای آن‌ها با این موفقیت به پایان نمی‌رسید. بازیکنی که حتی در دربی هم گل استقلال، روی حرکت زیبای او بدست آمد و ماندن و نماندنش، نقش پررنگی در ادامه این داستان جذاب برای فصل آینده خواهد داشت.

پاسخی بگذارید