تاریخ: ۱۸:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

تمدید قرارداد تیام این روزها به مهمترین دغدغه آبی ها در فصل نقل و انتقالات تبدیل شده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

مامه تیام در نیم فصل دوم لیگ برتر با قراردادی یک سال و نیمه با استقلال قرارداد امضا کرد اما بندی در قرارداد او گنجانده شده است که او می تواند با پرداخت مبلغی کم به عنوان رضایت نامه از این باشگاه جدا شود و با تیم مور نظر برود. بندی که در قرارداد این بازیکن گنجانده شده است باعث شده ماندن این بازیکن برای فصل بعد پیچیده شود و به همین دلیل سیدپندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال به همراه سیدرضا افتخاری روز گذشته به ترکیه سفر کردند تا تیام را مجاب به ماندن در استقلال کنند.

محمد نوری فر، مدیر روابط عمومی سابق استقلال در یادداشتی به چند نکته جالب در مورد قرارداد تیام با این باشگاه اشاره کرد که در ادامه آن را می خوانید:

مدیران باشگاه استقلال هر بار که شفر و تیام درخشیدند درباره جذب آنها مدعی شدند که این افراد را با مطالعه و تحقیق و شناخت کامل و با وسواس خاص انتخاب کردند.

اگر فرض کنیم ادعای مدیران باشگاه در این مورد صحیح است، آن وقت باید به چند سئوال پاسخ بدهند:

*در مطالعه و تحقیق شما، چه مشکلی وجود داشت که با این دو نفر به جای یک و نیم فصل، ۶ ماهه قرارداد بستید؟

*آیا اعتقاد کافی نداشتید یا اینکه نه، در جریان مذاکره زورتان به طرف مقابل نرسیده؟

*چرا بعد از پیروزی‌ها مدیریت خود را علمی و کارشناسی می‌دانید اما به این پرسش‌ها پاسخ نمی‌دهید؟

*آیا در شأن باشگاه استقلال بود که مدیرعامل این تیم به خاطر مذاکره با یک بازیکن (نه سرمربی) به کشور دیگری سفر کند و در نهایت مدیر برنامه تیام در جلسه مذاکره حاضر شود ؟

*آیا اصول دیپلماتیک حکم نمی‌کرد که نشست ترکیه را پندار توفیقی انجام بدهد و نه شخص مدیرعامل؟

*شاید با یک سفر بی فایده به ترکیه بتوان آن گروه از هواداران احساسی و چشم بسته و مدام در حال فحاشی را برای چند روز راضی نگه داشت اما خودتان بهتر می‌دانید که با بونس و پاداش برد و اضافه کردن آپشن‌های قرارداد، نمی‌توان تیام را وسوسه کرد و فاصله پیشنهاد استقلال با پیشنهادهای جدید خیلی بیشتر از یکی دو میلیارد تومان است!

*به جای این کارها، دوربین باشگاه را مقابلتان بگذارید و صادقانه به هوادار بگویید که با توجه به نرخ دلار در ایران ممکن است که تیام را از دست بدهید.

*چند ماه قبل هم بر سر اعلام مدت قرارداد تیام، رفتار صادقانه‌ای نداشتید و می‌گفتید که ۱٫۵ ساله است اما حالا مشخص شده که ۶ ماهه بوده و به روی مبارک هم نمی‌آورید!

*رفتارهای باشگاه استقلال بیشتر از هر چیز نشان می‌دهد که این مدیران هم مثل خیلی از پیشینیان خود فن و اصول بین المللی مذاکره و عقد قرارداد فوتبالی را به خوبی بلد نیستند.

*هوادار با توجه به موفقیتهای اخیر در نهایت واقعیت‌ها را می‌پذیرد.

پاسخی بگذارید