تاریخ: ۱۸:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

کشور مراکش به عنوان یکی از دو کاندیدای اصلی میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ شانس زیادی دارد تا دومین کشور افریقایی میزبان این مسابقات باشد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

همزمان با آغاز رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ تکلیف میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ نیز مشخص خواهد شد. مراکش به عنوان نماینده افریقا در یک سمت و سه کشور امریکا، مکزیک و کانادا در سمت دیگر به دنبال میزبانی مشترک در این بازی ها هستند. مراکشی ها اما با توجه به حمایت فدراسیون های افریقایی و برخی از فدراسیون های اروپایی مثل فرانسه امیدواری زیادی دارند تا به عنوان دومین کشور آفریقایی میزبانی جام جهانی را بگیرند.

هرچند همانطور که گفته شد رقیبان سرسختی چون امریکا، مکزیک و کانادا را برای گرفتن میزبانی دارند ضمن اینکه رئیس جمهور ایالات متحده امریکا نیز چندی پیش از فدراسیون های افریقایی و اروپایی خواسته که از میزبانی ایالات متحده، مکزیک و کانادا حمایت کنند در غیر اینصورت با برخورد این کشور مواجه خواهند شد.

با این وجود مراکشی ها در آستانه مشخص شدن تکلیف میزبان بازی های ۲۰۲۶ پوستر مسابقات را طراحی و منتشر کرده اند تا نشان دهند آماده برگزاری این مسابقات هستند. همزمان با آغاز جام جهانی میزبان رقابت های جام جهانی ۲۰۲۶ نیز مشخص خواهد شد و این احتمال هست که بعد از قطر یک کشور مسلمان دیگر میزبان این رقابت ها شود

 

پاسخی بگذارید