تاریخ: ۱۷:۵۸ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

مدافع تیم ملی می گوید اینکه با وجود حضور ایران در سخت‌ترین گروه جام جهانی، رسانه های بزرگ دنیا ایران را تنها شانس موفقیت در روسیه می دانند جای افتخار دارد، هر چند که مسئولیت اعضای تیم را هم بالاتر می برد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

محمدرضا خانزاده در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال درباره حال و هوای اردوی تیم ملی در فاصله ۱۹ روز تا شروع جام جهانی اظهار کرد: حس و حالی که بازیکنان دارند، وصف نشدنی است. هر بازیکنی دوست دارد که در این تورنمنت حضور داشته باشد و طبیعی است که من هم از این قاعده مستثنی نیستم. چیزی که مشخص است اینکه عزم، جسارت و غیرت زیادی را در بین بازیکنان می بینید و آنها تلاش می کنند تا بتوانیم اتفاق خوبی را در روسیه رقم بزنیم و بتوانیم به هر نحوی دل مردم ایران را شاد کنیم.

او درباره تمرینهای پرفشار این روزهای تیم ملی اظهار کرد: به هر حال این موضوع کاملا طبیعی است که برای رسیدن به یک هدف بزرگ باید سخت کار کنیم و این راه را ادامه بدهیم. سعی می کنیم روز به روز بهتر تمرین کنیم تا به آن هدفی که در ذهن داریم برسیم. از همه چیزمان زده ایم و فقط به این فکر می کنیم که بتوانیم در جام جهانی موفق شویم. خدا را شکر در کمپ بشیکتاش امکانات فوق العاده ای برای تیم ملی فراهم است و باید از مسوولان فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی به خاطر چنین اردویی قدردانی کرد.

خانزاده در پاسخ به سوالی درباره جو موجود در اردوی تیم ملی گفت: همه بازیکنان، بزرگی جام جهانی را درک کرده اند. در تیم همه ما برای هم مثل برادر هستیم و جوی کاملا صمیمی در اردو وجود دارد. تک تک مان می دانیم که با یک کار تیمی و با زحمت و تلاش گروهی و تیمی می توانیم به آنچه در ذهن داریم برسیم. دست به دست هم می دهیم تا با کمک خدا نتیجه خوبی در جام جهانی بگیریم.

او درباره رقابت بازیکنان برای حضور در خط دفاعی هم گفت: رقابت در تیم ملی فوق العاده است. خدا را شکر بازیکنان آماده هستند و سخت تلاش می کنند. تمام سعی ما این است که بتوانیم برای تیم ملی مثمرثر باشیم. چیزی که در تیم ملی اهمیت دارد این است که هر کس بازی می کند بتواند از پرچم مقدس ایران دفاع کند. این را از هر بازیکنی که در تیم ملی حضور دارد، بپرسید می بینید که نظر همه یکسان است.

خانزاده درباره رقبای ایران در جام جهانی هم گفت: حریفان ما قابل بحث کردن نیستند. قهرمان جهان، قهرمان اروپا و قهرمان آفریقا در این گروه هستند اما قطعا حساسترین بازی برای ما دیدار برابر مراکش است. تمام تمرکزمان را برای بازی برابر این تیم می گذاریم تا بتوانیم با یک نتیجه خوب از این بازی خارج شویم. هر چند کار خیلی سختی در این گروه داریم اما خدا به لطف امام رضا (ع) و حضرت زهرا (س) کمکمان می کند و این تلاشهای شبانه روزی کادر فنی و بازیکنان به نتیجه می رسد و نتایج آبرومندی در روسیه کسب خواهیم کرد.

او با اشاره به تمجید رسانه های بزرگ دنیا از تیم ملی ایران گفت: وقتی می بینیم که رسانه های معتبر دنیا در بین تیمهای آسیایی، با وجود دشواری گروه ایران، شانس تیم ملی را برای کسب نتیجه در روسیه بیشتر از سایر تیمها می دانند این موضوع باعث افتخار و غرور همه است اما به همان میزان هم از سنگینی مسوولیتمان حکایت دارد. باید دو چندان تلاش کنیم و مردم ایران هم مطمئن باشند که تک تک اعضای تیم ملی هر کاری می کنند تا نام ایران در جام جهانی مثل این چند سال در فوتبال رو سفید باشد. نباید فراموش کنیم این افتخاراتی که کسب شده به خاطر تلاشهای کادر فنی مان بوده و فکر می کنم اصلا درباره کاری که توسط این کادر و این تیم انجام شده جای بحثی باقی نمی ماند و همه چیز مشخص است.

مدافع تیم ملی با اشاره به انتظارات هواداران از تیم ملی هم گفت: ما هر کاری لازم باشد برای موفقیت تیم ملی انجام می دهیم و از آن طرف توقعمان از هواداران و رسانه ها این است که فقط از تیم ملی حمایت کنند. مطمئن باشند که این حمایتها بی جواب نخواهد ماند چون بازیکنان تیم ملی تا آخرین نفس تلاش می کنیم تا اتفاق خوبی برای کشورمان بیفتد.

خانزاده در پایان درباره بازی برابر ترکیه هم اظهار کرد: ترکیه از تیمهای خوب و محکم اروپاست که مطمئنا بازی با این تیم به تیم ملی کمک زیادی خواهد کرد. شما می بینید که بشیکتاش به عنوان یک تیم باشگاهی ترکیه چه امکاناتی دارد. این را می شود در سطح بالاتر در تیم ملی ترکیه دید. بنابراین با توجه به این امکانات سخت افزاری و پیشرفت ترکیه در سالهای اخیر، مطمئنا بازی خیلی سخت و جالبی برای ایران و ترکیه خواهد بود و امیدوارم با انجام این بازی یک گام دیگر به آمادگی مان نزدیکتر شویم.

پاسخی بگذارید