تاریخ: ۱۳:۵۷ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

بابازگشت اشکان دژاگه به تمرینات توپی تیم ملی، حالا مشخص نیست چه کسی از لیست ۲۴ نفره تیم ملی خط می خورد و البته بازوبند کاپیتانی را چه کسی بر دست می بندد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

اشکان دژاگه بازیکن باتجربه تیم ملی فوتبال بعد از مصدومیت طولانی که گریبانش را گرفته بود، از عصر سه شنبه تمرینات توپی اش را در کنار شاگردان کارلوس کی روش آغاز کرد تا سرمربی پرتغالی امیدوارتر از قبل شود. دژاگه که در طول سال های گذشته یکی از مردان مورد اعتماد کی روش بوده، احتمالا در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی خواهد بود. بازگشت دژاگه اما دو ابهام مهم در تیم ملی ایجاد می کند.

کارلوس کی روش قبل از سفر به ترکیه در لیست نهایی بازیکنان تیم ملی نام ۲۴ بازیکن را گنجاند و خیلی ها تصور کردند چون شرایط دژاگه مشخص نیست او یک بازیکن اضافه تر به ترکیه برده تا اگر اشکان نتوانست به جام جهانی برسد، نامش از فهرست نهایی روسیه خط بخورد. با بازگشت دژاگه اما حالا کی روش باید یک بازیکن را از فهرست نهایی جام جهانی خط بزند که هنوز مشخص نیست کدام بازیکن از لیست کنار می رود.

از سوی دیگر دژاگه در اکثر مسابقات ماه های گذشته تیم ملی هروقت در زمین حضور داشته بازوبند کاپیتانی را بر دست بسته است. در غیاب او نیز مسعود شجاعی و احسان حاج صفی کاپیتان شده اند. حالا با بازگشت دژاگه این ابهام به وجود می آید که کاپیتان تیم ملی در جام جهانی کدام بازیکن خواهد بود؟ دژاگه از نظر سابقه بازی های ملی کمتری نسبت به شجاعی و حاج صفی در کارنامه دارد اما کی روش نشان داده به او اعتماد دارد و حتی در برخی مسابقات که شجاعی و حاج صفی هم در زمین حضور داشتند، بازوبند را به دژاگه داده است. در این شرایط باید دید اولا کدام یک از این ۳ بازیکن در ترکیب اصلی تیم ملی مقابل قدرت های برتر جهان قرار می گیرند و بعد کی روش بازوبند کاپیتانی تیمش را به چه کسی می دهد.

پاسخی بگذارید