تاریخ: ۱۳:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

آندرس اینیستا، فوق ستاره فوتبال اسپانیا، به باشگاه ویسل کوبه ژاپن پیوست.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

این ستاره ۳۴ ساله پس از ۱۶ فصل حضور در تیم اصلی بارسلونا و کسب ۹ قهرمانی لالیگا و ۴ قهرمانی چمپیونزلیگ، این باشگاه را ترک کرد. او که در سال ۲۰۱۰ با اسپانیا قهرمان جهان شد، حال به باشگاه ویسل کوبه پیوست که هدایتش برعهده تاکایوکی یوشیدا است و در رده ششم جدول ژاپن قرار دارد. با گذشت ۱۵ بازی در این فصل، آنها ۱۵ امتیاز با صدرنشین فاصله دارند.

هیروشی میکیتانی، رئیس باشگاه ویسل کوبه در رابطه با پیوستن اینیستا به تیمش گفت:” خوشحالم که اعلام کنم آندرس اینیستا پس از کارنامه تاریخی اش در بارسلونا، به ویسل کوبه پیوست. اینیستا بازیکن بزرگی است. همه ما گل استثنایی او در فینال جام جهانی ۲۰۱۰ در آفریقا جنوبی را به خاطر داریم که قهرمانی را برای اولین بار برای اسپانیا به ارمغان آورد.

از سال ۲۰۱۵، اینیستا کاپیتان بارسلونا بوده و سال قبل قراردادی مادام العمر با بارسلونا بسته بود. من مطمئنم که فلسفه، رهبریت و دی ان ای اینیستا، الهام بخش تیم ما خواهد بود، نه فقط باشگاه ویسل کوبه بلکه تمامی جامعه فوتبال ژاپن. ما امیدواریم که با اینیستا بتوانیم روی نسل‌های بعدی و متد‌ها و روش‌هایمان در پرورش بازیکن پیشرفت کنیم. مطمئنیم که حضور اینیستا کمک زیادی به تیم ما خواهد کرد، نه فقط ویسل کوبه بلکه فوتبال ژاپن و آسیا تحت تاثیرش قرار خواهند گرفت.”

پاسخی بگذارید