تاریخ: ۱۳:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

روز گذشته قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حالی برگزار شد که غیبت نمایندگان استرالیا و ژاپن، به شدت مورد توجه بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

دو تیم ایرانی، کره ای و قطری در کنار یک نماینده از ژاپن و چین، جدول مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را تشکیل داده اند. این در حالی است که در سال های اخیر تیم هایی از استرالیا و عربستان پای ثابت این مرحله بودند و حتی قهرمانی هایی نیز در این مسابقات کسب کرده اند.

 

نمایندگان این دو کشور، مجموعا در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۸ نماینده داشته اند. آن ها همواره تیم هایی قدرتمند در لیگ قهرمانان آسیا بوده اند تا جایی که سال ۲۰۱۴ دو تیم وسترن سیدنی از استرالیا و الهلال عربستان فینال این مسابقات را برگزار کردند.

 

همچنین تیم های عربستانی ۲ قهرمانی و استرالیایی ها یک قهرمانی در لیگ قهرمانان داشته اند.

 

اما در این فصل اوضاع متفاوت بوده است. دو تیم عربستانی به دلیل عم اخذ مجوز حرفه ای به این مسابقات راه نیافتند و الهلال نیز در مرحله گروهی به شکلی تحقیر آمیز حذف شد. دیگر نماینده سعودی ها صدرنشین از مرحله گروهی بالا آمد اما در یک هشتم حریف السد نشد و از آسیا کنار رفت.

 

شرایط تیم های استرالیایی در لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ به مراتب بدتر از عربستانی ها بود. ملبورن ویکتوری و اف سی سیدنی دو تیم این کشور به شکلی عجیب در مرحله گروهی حذف شدند تا فوتبال باشگاهی استرالیا وضعیت نابسمانی را تجربه کند.

پاسخی بگذارید