تاریخ: ۱۳:۰۹ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

امیر قلعه‌نویی بعد از اینکه با سپاهان قرارداد رسمی امضا کرد، در مصاحبه مفصلی به این انتخاب و شرایطی که در ذوب‌آهن داشت، پرداخت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در بخشی از این مصاحبه قلعه‌نویی در رابطه با حضور اکبر ایمانی در ذوب‌آهن به نکته جالبی اشاره کرد که شاید برای خیلی‌ها عجیب باشد. اینکه او قبل از جدایی ایمانی با کادرفنی پدیده مشهد تماس گرفت و گفت پول این بازیکن را بدهید که نتواند از بند قراردادش استفاده کند و جدا شود. همین مساله باعث شد به سراغ رضا مهاجری سرمربی فصل گذشته پدیده مشهد برویم. مهاجری در مورد این مساله، شرایط خودش، فهرست تیم ملی و… صحبت‌های جالبی دارد.

نیم فصل لیگ هفدهم وقتی اکبر ایمانی به ذوب‌آهن رفت حرف و حدیث‌های زیادی در مورد این انتقال به وجود آمد و اینکه قلعه‌نویی باعث شد او تصمیم به جدایی بگیرد اما حالا قلعه‌نویی می‌گوید نه تنها باعث این مساله نشده، بلکه حتی به باشگاه پدیده گفته بود که پول ایمانی را بدهند تا نتواند از بند قراردادش استفاده کند و جدا شود…

درست است. امیرخان درست می‌گوید. قبل از اینکه اکبر ایمانی جدا شود، آقای قلعه‌نویی با مجید نوروزی مربی تیم ما تماس گرفت و گفت به من بگوید که اکبر ایمانی به دنبال جدایی است. حتی گفته بود به خاطر ‌بندی که در قراردادش است، پولش را بدهید که نتواند جدا شود و برود.

قلعه‌نویی از کجا می‌دانست که چنین ‌بندی در قرارداد اکبر ایمانی است؟

شاید خود ایمانی گفته بود. حتما صحبت‌هایی شده بود که مثلا ایمانی گفته بود که ‌بندی در قراردادش است که می‌تواند نیم فصل جدا شود.

اکبر ایمانی که نمی‌رود به قلعه‌نویی بگوید من را به ذوب‌آهن ببرید. شاید پیشنهاد داده بودند که بعد بحث این بند قرارداد مطرح شد…
نمی‌دانم. حتما صحبت کردند اما به هر حال آقای قلعه‌نویی گفته بود پولش را بدهید که نتواند از بند قراردادش استفاده کند و جدا شود. در ابتدا این مساله را به مجید نوروزی گفته بود بعد هم من در جریان قرار گرفتم.

 پس چرا جلوی این اتفاق را نگرفتید؟
خب، آن زمان شرایط مالی باشگاه خوب نبود و نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم. در هر صورت ایمانی جدا شد و به ذوب‌آهن رفت.

البته در ذوب‌آهن هم شرایط خوبی نداشت و نتوانست زیاد بازی کند. در همان ابتدا مصدوم شد و بعد هم بیشتر روی نیمکت بود تا در زمین بازی…
به هر حال شرایطی است که پیش آمد.

بعد از اینکه از پدیده مشهد جدا شدید، به نظر می‌رسید پیشنهاد خوبی دارید که چنین تصمیمی گرفتید اما تا الان خبری از امضای قرارداد نشده…
نه، من همانطور که گفتم بعد از ۷ سال حضور در مشهد، تصمیم گرفتم جدا شوم و در تیم دیگر و استان دیگری کارم را دنبال کنم. وگرنه هم پدیده و هم مشکی‌پوشان را خیلی دوست دارم و برای هر ۲ تیم آرزوی موفقیت می‌کنم.

البته فصل سختی در پدیده مشهد داشتید…
بله، البته در کنار همه این سختی‌ها، روزهای خوبی هم در کنار اعضای تیم و باشگاه داشتیم که به هر حال تمام شد.

فهرست تیم ملی ایران برای جام جهانی هم اعلام شده و تعجب خیلی‌ها را به دنبال داشته. در مورد این فهرست چه نظری دارید؟
من همیشه و هر جایی که بودم گفتم به خاطر اینکه مسوولیت نتایج بازی‌ها به عهده سرمربی است باید به نظر سرمربی احترام گذاشت. الان هم این فهرست تعجب خیلی‌ها از جمله من را به دنبال داشت اما معتقدم باید به تفکرات کی‌روش احترام گذاشت و به او اعتماد کرد. امیدواریم تیم ملی کشورمان در جام جهانی نتایج خوبی بگیرد و موفق باشد.

با گروه سختی که ایران در آن قرار گرفته هیچ امیدی به نتایج خوب نیست…
من اینطور فکر نمی‌کنم. تیم ایران قبلا نشان داده مقابل تیم‌های بزرگ دنیا بازی‌های بهتری انجام می‌دهد و خیلی خوب کار می‌کند. امیدواریم در جام جهانی هم شرایط به همین صورت پیش برود. البته همه می‌دانیم قرعه ایران خیلی سخت است اما امیدوارانه مسابقات را دنبال خواهیم کرد.

یکی از مسائلی که اطراف تیم ملی است، بحث حضور محمدرضا خانزاده در فهرست نهایی تیم ایران است. مساله‌ای که اعتراض‌های زیادی را به دنبال داشت…

شاید از نظر خیلی‌ها حضور محمدرضا خانزاده در فهرست تیم ملی عجیب باشد اما من به‌عنوان سرمربی او در تیم پدیده باید بگویم خانزاده جزو بازیکنانی است که همیشه خیلی انگیزه داشته و تلاش زیادی می‌کند. من فکر می‌کنم خانزاده مزد تلاش‌های بی‌وقفه‌اش را گرفته و امیدوارم در جام جهانی هم بتواند برای تیم ایران مثمرثمر باشد.

پاسخی بگذارید