تاریخ: ۱۳:۰۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

خولن لوپتگی، سرمربی تیم ملی اسپانیا در خصوص آخرین شرایط آماده یازی تیمش برای جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ صحبت کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

اگرچه لیست انتخاب شده از سوی لوپتگی برای جام جهانی بعضا با انتقاداتی نیز همراه بود، اما به هر حال لاروخا با همین بازیکنان نیز یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در جام جهانی محسوب می شود و آنها در رویای تکرار درخشش جام ۲۰۱۰ هستند.

فینال لیگ قهرمانان: “این دیدار را در خانه و کنار فرزندانم تماشا خواهم کرد و برای حفظ تمرکز به اوکراین سفر نمی کنم. پیش بینی فینال کار دشواری است و اگرچه رئال مادرید تجربه زیادی دارد اما نامیدن تیمی به عنوان مدعی اول قهرمانی ارزشی ندارد. من علاقمندم رئال مادرید فاتح فینال لیگ قهرمانان شود تا بازیکنان با روحیه ای مناسب راهی اردوی تیم ملی شوند.”

شبکه های اجتماعی: “من خیلی علاقه ای به استفاده از آنها نداشته و سعی می کنم نگاهی حرفه ای به این مقوله داشته باشم. باید از پیامدهای استفاده از آن آگاه بوده و استفاده ای معقول و منطقی از شبکه های اجتماعی کرد.”

کنفرانس های مطبوعاتی: “در ابتدا حس می شود سوالات در خصوص بازیکنانی که به اردو دعوت نشده اند خواهد بود اما به هر حال کنفرانس های مطبوعاتی آسان تر از چیزیست که به نظر می رسد.”

دعوت نشدن موراتا: “ما در پروسه ای ۲ ماهه این تصمیم را گرفتیم و در نهایت در هنگام معرفی لیست حس کردیم بهتر است موراتا نباشد. اما او شایستگی زیادی داشته و به اسپانیا کمک فراوانی کرد و اگرچه من حس نمی کردم بی عدالتی شده، اما نگران چنین مسائلی بودم.”

سبک بازی اسپانیا: “موضوعی قابل تشخیص است زیرا هدف ما حمله و دفاع در بهترین حالت بوده و می توان سبک بازی اسپانیا را حدس زد.”

ترکیب برابر پرتغال: “هنوز در این مورد تصمیم نگرفته ام اما می دانم پرتغال مدافع عنوان قهرمانی اروپاست و پیشرفت زیادی داشته است.”

تکنولوژی بازبینی ویدئویی در جام جهانی: “واقعیت این است که این فناوری بعضی مسائل را تغییر داده و باعث می شود تصمیمات داوری در زمین دقیق تر گرفته شود. اما این توقف ها زمانی ملال آور است و مانند آن چیزی بوده که در بسکتبال رخ می دهد که هرگز به سود ما نیست.”

دیگو کاستا: “جایگاه ثابت هیچ بازیکنی تضمین شده نیست و او نیز مانند رودریگو و آسپاس ممکن است یکی از بازیکنانی باشد که در ترکیب ابتدایی لاروخا قرار می گیرد.”

رابطه لوپتگی با بازیکنان: “زمانی که در اردو هستیم رابطه نزدیکی با بازیکنان دارم.”

شرایط مربیگری اسپانیا: “ما باید قادر به مدیریت احساسات بیرون از تیم بوده و اجازه ندهیم بر شرایط تیم تاثیری بگذارد اما قسمت اصلی فعالیت ما در مورد اتفاقات درون تیمی است.”

تاکتیک اسپانیا بدون توپ: “این موضوع به عملکرد تیم رقیب نیز بستگی دارد اما ما علاقمندیم در زمان های مناسب بازی ابتکار عمل در دست تیم ملی اسپانیا باشد.”

جایگزین احتمالی برای بوسکتس: “در این پست بازیکنانی مانند تیاگو، کوکه، سائول و خود بوسکتس به میدان رفته اند و هر کدام از آنها راه حل هایی هستند که مزایای متفاوتی برای ما دارند. ما لیست بازیکنان تیم ملی اسپانیا را با سانتیمتر انتخاب نکرده ایم و هدف ما منطبق بودن آنها با استراتژی تیم ملی و تسلط بر پستی که در آن بازی می کنند بوده است.”

انتخاب اودریزولا: “سبک بازی او شگفت انگیز است زیرا با وجود او اسپانیا در حملات عملکرد بهتری داشته و در عمق و کناره ها بهتر بازی می کند و با وجود اودریزولا در ترکیب، ما به جزئیات می پردازیم.”

انتقادها از لوپتگی: “من انسانی کینه ای نیستم و سعی می کنم از دریچه ای حرفه ای به ماجرا نگاه کنم.”

شرایط اینیستا: “بیشترین احترام ممکن برای او زمانی رخ می دهد که مانند همیشه با اینیستا رفتار کنیم. او در حال حاضر در ترکیب اسپانیاست و نباید نگاه خاصی به اینیستا داشته باشیم زیرا هدف ما تنها تمرکز روی بازی های لاروخا است.”

جرارد پیکه: “من امیدوارم پیکه عملکرد خوبی در جام جهانی داشته باشد و بعد از آن باید دید چه اتفاقاتی قرار است رخ بدهد.”

پیشنهادات دیگر: “شما می دانید جهان فوتبال چگونه در حال حرکت است اما من از اینکه قراردادم را با تیم ملی اسپانیا تمدید کرده ام خوشحالم.”

پاسخی بگذارید