تاریخ: ۱۷:۵۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

۲ تیم استقلال و السد بعد از یک سال دو باره در لیگ قهرمانان آسیا به هم رسیدند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

ژاوی به عنوان یکی از مهمترین ستاره های فوتبال دنیا قرار است در کمتر از ۲ سال برای سومین بار وارد ورزشگاه آزادی می شود که این می تواند یک اتفاق جذاب برای هواداران فوتبال ایران باشد هرچند که این ستاره اسپانیایی هرگز خاطرات خوبی از حضور در این ورزشگاه ندارد.

بار اول که ژاوی به ایران آمد مربوط به بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا می شد، جایی که استقلال به عنوان تیم سوم لیگ پانزدهم در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به السد برخورد کرد، در آن بازی ژاوی فوق العاده بازی کرد اما درخشش مهدی رحمتی باعث شد او نتواند در تهران طعم گلزنی به استقلال را بچشد. در نهایت آن بازی با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید تا آبی ها با درخشش مهدی رحمتی بتوانند در ضربات پنالتی تیم قدرتمند قطری را شکست بدهند.

 

 

 

ژاوی اما در این فصل این فرصت را پیدا کرد تا برابر دیگر تیم پرطرفدار ایران بازی کند، پرسپولیسی که فصل قبل تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیش رفته بود؛ در بازی رفت السد با درخشش بغداد بونجاح و ژاوی موفق شد پرسپولیس را با نتیجه ۳ بر یک در قطر شکست بدهد تا بازی آخر دو تیم در مرحله گروهی در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

 

در بازی برگشت ژاوی بی تردید ستاره تیمش در ورزشگاه آزادی بود اما خطاهای شدید شجاع خلیل زاده به روی پای او وقتی با جریمه مناسب از سوی داور روبرو نشد، باعث شد ستاره اسپانیایی السد عصبانی شود و همین مساله باعث شد یکی از معدود صحنه های جنجالی دوران فوتبال او رقم بخورد.

 

 

 

 

 

 

ژاوی هرچند در هر دو بازی او در ورزشگاه آزادی از نظر فردی نمایش فوق العاده ای داشت اما از نظر تیمی خاطره خوبی برای او به جای نماند تا حالا او با خاطره ای تلخ پای به بازی سوم بگذارد.

السد در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی باید در ورزشگاه آزادی با استقلال بازی کند و این بار ژاوی باید امیدوار باشد بتواند با درخشش خود کاری کند تیمش برای اولین بار در دوران حضور او طعم حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان را بچشد، اتفاقی که ستاره اسپانیایی برای رقم خوردن آن انگیزه زیادی دارد.

پاسخی بگذارید