تاریخ: ۷:۱۰ :: ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
نام نویسنده: خبرگزاری ایرنا
جابرصادق زاده: هر آدمی می تواند پهلوان زندگی خودش باشد

به گزارش اختصاصی مازند اسپرت (مازند ورزش)،جابر صادق زاده کشتی گیر مازندرانی کشورمان  که بیش از ۲۰ مدال مسابقات جهانی و آسیایی را در کارنامه دارد  در سالی که سپری کردیم تقریبا به تمامی افتخارات چه در کشتی ساحلی , کشتی آزاد و  در کشتی پهلوانی دست یافته است. این کشتی گیر با اخلاق  که […]

به گزارش اختصاصی مازند اسپرت (مازند ورزش)،جابر صادق زاده کشتی گیر مازندرانی کشورمان  که بیش از ۲۰ مدال مسابقات جهانی و آسیایی را در کارنامه دارد  در سالی که سپری کردیم تقریبا به تمامی افتخارات چه در کشتی ساحلی , کشتی آزاد و  در کشتی پهلوانی دست یافته است. این کشتی گیر با اخلاق  که پر مدال ترین ورزشکار استان در دو سال گذشته است  برای سومین بار پهلوان کشور لقب گرفت . به همین دلیل به سراغ پهلوان اول کشتی ابران رفتیم و با او به گفت و گویی پرداختیم.

 

 

سال ۹۵ برای شما چطور بود؟ به چه عناوین مهمی در این سال  دست پیدا کردید؟

سال ۹۵ سال بسیار خوبی برای من بود. شروع آن در اردیبهشت در مسابقات کشتی ساحلی قهرمانی جهان بود که به مدال قهرمانی رسیدم. بعد از آن در مسابقات کشتی پهلوانی جام مدوید در کشور بلاروس هم با لطف خدا قهرمان شدم. در مسابقات لیگ جهانی به مقام قهرمانی رسیدم. در مسابقات پهلوانی کشور به میزبانی مشهد مقدس به مقام پهلوانی این مسابقات دست پیدا کردم. در جام یارگین در کشور روسیه هم با لطف ناداوری به مدال برنز رسیدم . و در آخرین مسابقات سال ۹۵ مسابقات جام جهانی کشتی بود که به همراه تیم ایران به مقام قهرمانی رسیدیم. در مجموع سال خوبی برای من و ورزش کشورم بود.

قشنگترین لحظه سال ۹۵ برای شما چه بود؟

قشنگترین و بهترین لحظه برای من در سال ۹۵ آن لخظه ای بود در مشهد مقدس توانستم پهلوان کشور بشوم و در حال نماز شکر بودم که در سالن آهنگ ای حرمت در وصف امام رضا(ع) پخش شد که حس وصف ناپذیری داشتم  که نتوانستم خودم را کنترل کنم و اشک ازچشمانم جاری شد.

موفق ترین ورزشکار سال  ۹۵ از دیدگاه شما چه کسی است؟

به نظرم ورزشکاری موفق است که برای هدفش تلاش کرده و به آن رسیده است چه این ورزشکار در سطح استانی و یا جهانی باشد . امیدوارم که تمامی ورزشکاران برای هدف و خواسته هایشان تلاش کنند و برای کشورمان افتخار آفرینی کنند.

از اینکه به  شما “پهلوان “می گویند چه حسی دارید؟

طبیعی است که مسولیت ها سنگین تر می شود. امسال برای سومین بار به مقام پهلوانی کشور رسیدم و هر بار که این عنوان با ارزش را کسب می کنم  وظایف و مسولیت های من را سنگین تر می کند. به نظرمن یک پهلوان باید بیشتر از پیش مراقب خودش و رفتارش باشد چون یک نماد و  الگو برای دیگران است و مسولیتی که به همراه دارد از بقیه ی افراد سنگین تر است.

چه شد که مدالتان را به  آستان قدس رضوی اهدا کردید؟

قبل از مسابقات پهلوانی در شهر مقدس مشهد یک نذری داشتم و با امام رضا (ع) عهد بستم که اگر پهلوان کشور شدم مدالم را تقدیم آستان قدس رضوی کنم که با لطف و عنایت امام رضا(ع) به مقام پهلوانی دست پیدا کردم و طبق عهدی که بسته بودم مدالم را به موزه ی امام رضا(ع) تقدیم کردم ولی به جای آن یک هدیه ی ارزشمند تر گرفتم که خادم امام رضا(ع) شدم.

مهم ترین خصلت و ویژگی یک پهلوان چیست؟

ایثار , از خودگذشتگی,  فتوت و مردانگی میتواند مهم ترین خصلت یک پهلوان باشد ولی پهلوانی باید در وجود آدم نهفته باشد و خصلت پهلوانی داشته باشد. به طور مثال یک بچه ای که یک پیرزن را در عبور از خیابان  کمک میکند که نشان دهنده ی خصلت پهلوانی در آن بچه است. البته به عقیده ی من هر آدمی می تواند پهلوان زندگی خودش باشد.

مهم ترین دغدغه ی جابر صادق زاده چیست؟

دغدغه ی خاصی ندارم و تنها به هدفم فکر میکنم و هدف ما ورزشکار ها این است که برای کشورمان افتخار آفرینی کنیم و خودم به شخصه تلاش میکنم تمامی افرادی که از من حمایت میکنند و دعا میکنند از جمله خانوادم دوستانم هم استانی هایم سرافرازشان کنم و من در صورتی خوشحال می شوم که خوشحالشان کنم.

آرزوی شما در سال ۹۶ چیست؟

آرزوی هر ورزشکاری این است که پیراهن مقدس تیم ملی کشورش را بر تن کند . در سال ۹۶ با پوشیدن پیراهن تیم ملی باز هم در مسابقات شرکت کنم و افتخار آفرینی کنم.

یک پیام نوروزی برای مردم؟

امیدوارم که سال خوبی داشته باشند و سالی پر از برکت به همراه داشته باشند و اینکه در تعطیلات زیاد پرخوری نکنند.

 

 

مصاحبه : علی حسینی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید