تاریخ: ۱۷:۵۱ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
نام نویسنده: روح الله سلطانی
حضور وزیر ورزش در مازندران و افتتاح پروژه های ورزشی/عکاس:احمد قربانی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،،دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز برای افتتاح نخستین خانه جوانان استان و بازدید از چند پروژه ورزشی شهرهای آمل، بابل، بهنمیر، جویبار و ساری به مازندران سفر کرد. در این سفر وزیر ورزش و جوانان از سالن ورزشی ۵ هزار نفری در حال ساخت جویبار بازدید […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،،دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز برای افتتاح نخستین خانه جوانان استان و بازدید از چند پروژه ورزشی شهرهای آمل، بابل، بهنمیر، جویبار و ساری به مازندران سفر کرد.

در این سفر وزیر ورزش و جوانان از سالن ورزشی ۵ هزار نفری در حال ساخت جویبار بازدید کرد
در حاشیه بازدید از پروژه های ورزش ی آمل اظهار کرد: اقتصاد ورزش ی در دنیا اقتصاد بزرگی است و دلیل آن هم این است که بخش خصوصی در این زمینه سرمایه‌گذاری جدی کرده، چراکه سازوکار درآمدزایی در همه کشورها برای بخش خصوصی پیش‌بینی شده است.
وی افزود: در ایران سازوکارها محدود است و اگر بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کند نه‌ تنها به عنوان منابع درآمد بلکه محلی برای هزینه کردن می‌بیند و ما به‌دنبال آن هستیم تا سازوکاری را تعیین کنیم تا بنگاه‌های اقتصادی و اشخاص حقیقی هم در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند.
دکتر سلطانی‌فر با بیان اینکه در برنامه ششم با کمک نمایندگان مجلس، هزینه‌های بخش ورزش را به‌عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی تصویب کردیم، اظهار کرد: دادن تسهیلات ویژه ارزان قیمت از محل صندوق توسعه ملی و تأمین زمین ارزان قیمت، از جمله کارهایی است که در حال انجام است تا میزان مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های ورزش ی بیشتر شود.
وی ادامه داد: حدود ۴ هزار پروژه نیمه‌کاره در کشور وجود دارد که برای اتمام آن، ۹ هزار میلیارد تومان پول لازم است.
وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: تعامل نزدیکی با مجلس در تدوین برنامه ششم داشتیم و توانستیم در یکی از مواد برنامه ششم، ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده را به بخش‌های مختلف ورزش ی در استان‌ها اختصاص اختصاص دهیم که در سال‌های آینده تحول خوبی به‌وجود می‌آورد.
دکتر سلطانی‌فر با بیان اینکه با وجود محدودیت‌ها فشار آوردیم تا پروژه‌های نیمه‌کاره زودتر به اتمام برسد، اضافه کرد: پروژه‌هایی که ظرف یکی دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهند رسید بسیار مهم هستند که از جمله آن می‌توان به استادیوم ۱۵ هزار نفری بیرجند و بجنورد، ورزش گاه بزرگ میانرود شیراز و بوشهر و تعدادی سالن سرپوشیده اشاره کرد که با وجود تنگناهای مالی در چند ماه آینده افتتاح می‌شوند

پاسخی بگذارید