برگزاری نخستین کلاس مربیگری سطح ۲ فوتسال آسیا در مازندران

دوره حرفه‌ای بالاترین سطح مربیگری فوتسال آسیا در آمل برگزار شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رییس هیات فوتبال مازندران گفت: نخستین دوره حرفه‌ای مربیگری درجه B به عنوان بالاترین سطح مربیگری فوتسال آسیا به میزبانی شهرستان آمل برگزار شد.

رحیم درزی خلردی درحاشیه این دوره آموزشی افزود: در این دوره آموزشی ۲۰ مربی بومی استان که هم اکنون هدایت تیم‌های فوتسال مازندران را در رقابت‌های لیگ برتر و دسته یک کشوری برعهده دارند و یا به عنوان بازیکن درسال‌های قبل درتیم‌های لیگ برتری حضور داشتند، دراین دوره شرکت کردند.

درزی خلردی گفت: به مربیانی که این دوره آموزشی یک هفته‌ای را با موفقیت پشت سرگذاشتند، مدرک مربیگری B آسیا داده می‌شود که این مدرک به منزله هدایت تیم‌های لیگ برتری است. وی خاطرنشان کرد: در این دوره هفت روزه، ابوالقاسم عارفیان، کارشناس ارشد مدیریت ورزشی ومدرس فدراسیون فوتبال دارای مدرک مربیگری A آسیا و مدرس فوتسال مدرس بین المللی کنفدراسیون فوتبال آسیا، به عنوان مدرس تدریس کرد و علی زندی پور دستیار ایشان بود.

رییس هیات فوتبال مازندران، همچنین از برگزاری دوره مربیگری درجه A آسیا برای نخستین بار مهرماه امسال دراین استان خبر داد وگفت: ثبت نام از علاقمندان به این دوره که دوره مربیگری را گذارانده اند، درحال انجام است.

درزی خلری، برگزاری دوره آموزش برای مربیان فوتبال وفوتسال ونیز داوران مرد و زن را یکی از برنامه‌های جدی هیات فوتبال مازندران بیان کردو افزود: این دوره‌ها با دعوت از مدرسان مطرح فدراسیون فوتبال دارای رتبه‌های ویژه وجایگاه مهم درکنفدراسیون فوتبال آسیا، دراستان برگزارمی شود.