دراقدامی ارزشمند صورت گرفت
تاریخ: 10:35 :: 2022/07/19
نام نویسنده: آرمان رسول پور
نام سالن ورزشی جهان پهلوان حسن رنگرز تغییر یافت

مدیر کل ورزش و جوانان مازندران ، با انتشار دل‌نوشته‌ای ، نام سالن ورزشی «جهان پهلوان حسن رنگرز» را به نام شهید یوسف رنگرز تغییر داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،متن دلنوشته بدین شرح است :

بسم رب‌الشهدا و الصدیقین
تاریخ این دیار ، مملو است از یاد و نام رادمردانی آزاده و بی‌مدعا ، مستور در گمنامی و خوش‌نامی . اسطوره‌هایی متواضع که عهد عشق با خون بستند و وارث قطره‌قطره خونشان «الله» است.گود زورخانه‌ی آن‌ها خط مقدم جبهه بود و یا علی گویانشان پرده در خبث متجاوزان بعثی.

همتشان بر حراست از وجب وجب ناموس وطن و خاک کشور بود.
غیورمردان و پهلوانان تربیت شده در مکتب علوی ، و عاشق بر فضل و کرم خداوندگار که با از خودگذشتگی و ایثار از بزرگترین سرمایه‌شان که همانا جان بود گذشتند ، تا ملتی در سایه معرفت و پایمردی این نیکان و پاکان در امنیت و آرامش زندگی کنند.
رجاء واثق و ایمان قلبی بر این مهم دارم که جای‌جای ایران اسلامی بالأخص اماکن و محیط‌های ورزشی ، خواستگاه تبلور عینی فرهنگ پهلوانی می‌باشند.
لذا در این روز خجسته (#عید_سعید_غدیر_خم) که متعلق به آقا امیرالمومنین ، نخستین پهلوان عالم ، شاه٬مردان ، اسوه‌ی جوانمردی و شجاعت می‌باشد ، با نیت احیا و تأنیس نام ارزشمند شهدا برای نسل جوان حاضر و نسل‌های بعد و همچنین تجدید عهد و تقدیس و تکریم از مقام شامخ شهدا ، زین پس نام سالن ورزشی جهان پهلوان حسن رنگرز ( خادم و نوکر مردم ) به نام شهید سرافراز ورزشکار #یوسف_رنگرز مزین خواهد شد.
به نیابت از شهدایی که اسطوره‌های مانا و پهلوانانی متصف به صفات اصالت ، فداکاری و بزرگی بوده‌اند.
هیچ دوربین و قابی نبود تا در لحظات افتخار آفرینی ، در آوردگاه نبرد با نامردان به ثبت و ضبط دلاوریشان بپردازد و هیچ سکویی نبود تا ایستاده بر جایگاه اول ، پلاک زرین نامشان در بر سینه‌ی فراخ و بزرگوارشان بیاویزد .
بی‌نام و نشان در مقابل حضرت حق زانو زدند تا خداوند ، والاترین مقام و منزلت بشری را سکوی افتخارشان قرار دهد.

باشد که شهدا شافی٬ ما در دنیا و عقبی باشند.

خادم الشهدا
حسن رنگرز

پاسخی بگذارید