به مناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی ؛
تاریخ: 23:30 :: 2022/05/25
نام نویسنده: آرمان رسول پور
اهدای شال پهلوانی به مدیرکل آموزش و پرورش مازندران

به مناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی و با حضور معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان شال پهلوانی به مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران اهدا شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،محمدرضا ییلاقی معاون فرهنگی و امور جوانان و یگانه مدیر روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران با همراهی طورسوادکوهی رئیس و دیگر اعضای هیات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی مازندران با‌حضور در اداره‌کل آموزش و پرورش استان ، به مناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، شال پهلوانی را که بالاترین نشان در ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای است به مصطفی عابدی مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران اهدا کردند.

مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران در این دیدار با بیان اینکه مبنای ورزش باستانی و زورخانه‌ای پهلوان‌پروری است، خاطر نشان کرد: ورزش زورخانه‌ای پیشینه‌ای کهن در فرهنگ‌ایرانی دارد و نمایانگر پیوند جوانمردی و قدرت روحی و جسمی است در واقع از آنجا که تمام حرکات این ورزش ریشه در تفکر شیعه و اسلام دارد با ترویج این ورزش باستانی در دانش‌آموزان علاوه بر تربیت جسمی دانش‌آموزان به دنبال تربیت یک دانش‌آموز تمام ساحتی و اخلاق‌مدار هستیم.
عابدی در این زمینه ادامه داد: اولویت اصلی ما از ترویج ورزش زورخانه‌ای در مدارس ابتدا ارتقاء ظرفیت تربیتی دانش‌آموزان و سپس افزایش ظرفیت ورزشی آنان است و در این مسیر شایسته است که به ضرورت‌ها توجه کنیم و در عملیاتی کردن برنامه‌ها از فضا و روال اداری فاصله بگیریم.
محمدرضا ییلاقی نیز در این دیدار با تاکید به فرهنگ سازی و ترویج ورزش های بومی که با فرهنگ ما عجین شده است افزود؛ غایت ورزش در جمهوری اسلامی فرهنگ پهلوانی است و مازندران پرچم دار ترویج فرهنگ پهلوانی در ورزش است .
معاون فرهنگی و امور جوانان اداه کل ورزش و جوانان گفت : ۲۰ ورزشکار مازندرانی در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین از رویارویی با نمایندگان رژیم کودک کش صهیونیستی خودداری کردند و مازندران نخستین استانی است که از این ورزشکاران تجلیل بعمل آورد.

پاسخی بگذارید