مسئول سازمان بسیج ورزشکاران مازندران خبر داد:
تاریخ: 0:00 :: 2022/01/12
نام نویسنده: آرمان رسول پور
کنگره  ملی شهدای ورزشکار استان مازندران در ساری برگزار می شود

مسئول بسیج ورزشکاران سپاه کربلا با اشاره به اینکه یادواره هزار و ۲۰۰ ورزشکار استان برگزار می شود، گفت: این یادواره با محوریت پهلوان شهید حسن فقیهی برگزار می شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش) و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج ورزشکاران استان مازندران، سرهنگ براتعلی اسلامی مسئول سازمان بسیج وزشکاران استان مازندران در روز سه‌شنبه در نشستی صمیمانه با اصحاب رسانه که در سالن شهید زرهون اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد از برگزاری یادواره ۱۲۰۰ شهید ورزشکار در استان خبر داد و اظهار کرد: این یادواره همزمان با برگزاری یادواره ملی شهدای جامعه ورزش با یاد سردار دل‌ها و با محوریت شهید شاخص جامعه ورزش کشور  شهید والامقام حسن فقیهی جویباری برگزار می شود.
مسول بسیج ورزشکاران مازندران تصریح کرد: ۶۰۰۰ شهید ورزشکار والامقام در کشور شناسایی شدند که این تعداد ۱۲۰۰ شهید سرافراز ورزشکار از استان مازندران می باشند. وی با بیان اینکه طی سال های اخیر دو شهید سرافراز از استان مازندران بعنوان شهید شاخص ورزش کشور برگزیده شدند، افزود: شهید بزرگوار بهرام اسدپور گلوگاهی در سال ۱۳۹۴ و شهید بزرگوار حسن فقیهی جویباری در سال ۱۴۰۰ بعنوان دو شهید والامقام ورزش مازندران بعنوان شهید شاخص ورزش کشور طی سال های اخیر انتخاب شدند.
در ادامه گفت: شهدای ورزشکار کسانی بودند که همیشه مورد توجه مردم بودند و از جان و مال و مدال دنیویشان گذشتند تا کشورشان همیشه سربلند باشد
وی با بیان اینکه شهادت در راه خدا ارزشمند و جز ارزش‌های انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: خانواده‌های شهدا افتخار نظام هستند و باید همواره جایگاه و حرمت آنان حفظ شود، همیشه شهدا الگویی برای جامعه، جوانان ورزشکاران هستند که نمونه آن ورزشکاران مازندرانی هستند که مدال خود را به خانواده محترم شهدا اهدا کردند.

در ادامه محمدرضا ییلاقی معاون فرهنگی و امور جوانان نیز با اشاره به اینکه ورزش مازندران در همواره در بحث مدال آوری پیشتاز و پیش قدم است، تصریح کرد: اولین مدال المپیک قبل از انقلاب و اولین مدال المپیک بعد از انقلاب توسط قهرمانان ورزش مازندران با افتخار کسب شد.
وی با تاکید بر اینکه این توفیق نصیب ورزش مازندران شد تا باردیگر شهید عزیزی از مازندران بعنوان شهید شاخص ورزش کشور در سال ۱۴۰۰ برگزیده شود، گفت: در سال ۱۳۹۴ شهید بهرام اسدپور گلوگاهی به عنوان شهید شاخص ورزش کشور، در سال ۱۳۹۵ شهید زعفری نژاد از بعنوان شهید شاخص ورزش استان، در ۱۳۹۶ شهید مهربانیان به عنوان شهید شاخص ورزش استان، در سال ۱۳۹۷ شهید مزدستان بعنوان شهید شاخص ورزش استان، در سال ۱۳۹۸ شهید سجودی بعنوان شهید شاخص ورزش استان در سال ۱۳۹۹ شهید یزدانی بعنوان شهید شاخص ورزش استان انتخاب شدند.
ییلاقی با اشاره به اینکه شهید فقیهی از یک خانواده کاملا مذهبی و انقلابی رشد و پرورش یافت، اذعان داشت: خصوصیات اخلاقی و زندگی پهلوانی این شهید بزرگوار می تواند الگوی بسیار مناسبی برای جوانان این مرز و بوم باشد. وی گفت: تمامی رویدادهای ورزشی در سطح کشور و استان در سال ۱۴۰۰ به نام این شهید عزیز شهید حسن فقیهی جویباری برگزار شد و یاد و خاطره این شهید گزانقدر در عرصه مسابقات ورزشی زنده و گرامی داشته شد.
این مسئول در پایان اظهار داشت: تمام و سعی و تلاشمان را خواهیم کرد تا این رویداد بزرگ و مهم به نحوه احسن و شایسته با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان استان، بسیج ورزشکاران استان، سپاه کربلا استان و سازمان های مردم نهاد (سمن ها) ۲۳ دی ماه در ساری برگزار شود. همچنین محسن فقیهی جویباری فرزند گرانقدر این شهید از چاپ کتاب زندگینامه این شهید خبر داد و گفت: این کتاب به نام سروسوم که خصوصیات اخلاقی و زندگینامه این شهید عزیز می باشد در مرحله اقدام چاپ است.

لازم به ذکر است:این کنگره روز پنجشنبه ۲۳ دی ماه با حضور مسئولان کشوری، لشگری، استانی و شهرستانی در سالن الغدیر سپاه کربلا استان برگزار می شود.

پاسخی بگذارید