در نشست هماهنگی و پیگیری دو ورزشگاه مازندران مطرح شد؛
تاریخ: 15:22 :: 2022/01/05
نام نویسنده: آرمان رسول پور
رنگرز: برای زیرساخت های ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر تاکنون ۴۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در این جلسه عنوان کرد: تاکنون ۴۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت های ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر اعتبار تخصیص داده شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،دکتر حسن رنگرز در جلسه هماهنگی و پیگیری وضعیت اعتباری ورزشگاه‌های شهید وطنی قائمشهر و شهدای ساری گفت : مازندران استانی قهرمان‌ساز است که به زیرساخت‌های متعددی برای پرورش استعدادهای موجود نیاز دارد ، اما از نظر اعتباری وضعیت‌مان متناسب با عملکرد ورزشکاران استان و نیاز مازندران نیست.

وی گفت که علاوه بر نیاز ۵۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی ، در حال حاضر نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان نیز به پیمانکاران طرح‌های ورزشی استان بدهکاریم. ضمن اینکه هزینه‌های مربوط به نگهداری و نوسازی زیرساخت‌های متعدد ورزشی استان نیز باید تأمین شود. این مسئول با بیان این که مازندران در ۳۰ رشته ورزشی مدال‌آور دارد، خاطرنشان کرد: در استان حدود ۲۵۰ سالن ورزشی داریم که محل ظهور و بروز استعدادهای ورزشی درخشان ما هستند و طبیعتا بخشی از اعتبارات ما صرف بهسازی این سالن‌ها و تأمین تجهیزات موجود در آن‌ها می‌شود.
اما ارقامی که به استان تخصیص داده می‌شود با آن‌چه که در حد و اندازه نیاز ورزش قهرمانی مازندران است اختلاف و فاصله بسیار زیادی دارد. مدیرکل ورزش و جوانان مازندران اظهار کرد: ورزشکاران المپیکی ما در سالن‌هایی تمرین می‌کند که برای رفع مشکات تجهیزاتی و فنی آن‌ها گاهی به ارقام اندکی بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان نیاز داریم. یکی از استعدادهای کم‌نظیر وزنه‌برداری جهان که آینده درخشانی برای او پیش‌بینی می‌کنند اکنون در شرایط نامناسبی تمرین می‌کند و درخواستش از ما یک تخته باکیفیت است که شاید با کمتر از ۲۰ میلیون تومان بتوان آن را تأمین کرد.
رنگرز افزود: در چنین شرایطی و با این میزان کمبود اعتباری تلاش‌مان بر این است که برای پاسخ دادن به درخواست فوتبال‌دوستان و هواداران تیم بزرگ نساجی، نیازهای اعتباری بهسازی ورزشگاه‌های شهید وطنی و شهدای ساری را نیز از محل اعتبارات استانی تأمین کنیم.
این یعنی اهمیت لازم به نساجی در استان وجود دارد و نباید گفته شود که کار انجام نشد. وی افزود: همه ما در یک موضوع اتفاق نظر داریم و آن هم این که زیرساخت باکیفیت برای برگزاری بازی‌های نساجی باید تأمین شود. اما تأمین اعتبار مورد نیاز در چنین شرایطی کار بسیار دشواری است که با وجود همه محدودیت‌های اعتباری در حال انجام است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران : پشت تیم نساجی ایستادیم
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با بیان اینکه پشت تیم نساجی و هواداران آن ایستادیم، گفت: مشکل اعتباری برای بازسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر نداریم.
دکتر غلامی راد در نشست با مسئولین ورزش استان و اصحاب رسانه در خصوص بررسی زیرساخت‌های ورزشگاه شهید وطنی تیم نساجی با اظهار اینکه نسبت به این تیم و طرفدارانش حساس هستیم، افزود: در هر حال حق با هوادار تیم است و انتظار دارند بسترهای لازم برای برگزاری هرچه بهترین مسابقات تیم نساجی فراهم کنند.
وی با عنوان اینکه نساجی تیم مردمی و پرهوادار و دارای ریشه مردمی است، گفت: عموم فوتبال دوست دارند از مازندران تیم نساجی و دیگر تیم‌ها در لیگ برتر حضور اثرگذاری داشته باشند.
این مقام مسئول با بیان اینکه مازندران به اندازه چند تیم حرفه‌ای دارای فوتبالیست است، گفت: به دلایلی از جمله ساختار اقتصادی، توانایی اقتصادی شرکت‌های ما در حدی نیست که از تیم‌ها حمایت کنند، تیم‌های خوب ما در استان با شرایط بدی مواجه هستند.
وی یادآور شد: در مناطق مختلف استان تیم‌های خوبی نظیر دریای بابل، بازرگان چالوس، شموشک نوشهر و غیره داشتیم که اکنون نام و یادی از آنها نیست.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با اشاره به مکان یابی نامناسب شهدای ساری گفت: مکان یابی این ورزشگاه خوب نبوده است و ورزشگاه وطنی، هفت تیر بابل، نور، نوشهر، ورزشگاه چالوس مجموعه اماکن ورزشی است گرچه با استانداردهای روز فوتبالی فاصله دارند.
غلامی راد گفت: طی یکسال اخیر مباحثی در خصوص چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی مطرح است و در سفر نوبخت در دولت قبل، اعتباری برای آن درنظر گرفته شده است.
وی گفت: به رغم همه مشکلات و کمبود اعتبار پشت تیم نساجی ایستادیم و تأمین اعتبار برای ورزشگاه شهید وطنی و شهدای ساری صورت گرفته و کارها در دست انجام است و مشکل اعتباری برای بازسازی آن نداریم.
غلامی راد تاکید کرد: در برنامه هفتم توسعه باید برای ورزش و فوتبال براساس مزیت‌های موجود در استان به صورت راهبردی توجه شود ودر حوزه ورزش قهرمانی تفویض اختیار لازم به استان صورت گیرد و اینکه به ورزش همگانی محدود شویم، نادرست است

پاسخی بگذارید