با حضور رئیس انجمن فریزبی فدراسیون؛
تاریخ: 9:34 :: 2021/11/29
نام نویسنده: تحریریه
آغاز مسابقات فریزبی قهرمانی کشور با حضور ۲۰ استان در مازندران

مسابقات فریزبی قهرمانی کشور با عنوان لیگ دیسک طلایی با حضور ورزشکارانی از ۲۰ استان کشور در مجموعه فرهنگی پردیس ناجا در شهرساری استان مازندران آغاز به کار کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،دکتر علی ذاکریان صبح امروز یکشنبه (هفتم اسفندماه ۱۴۰۰ )، در حاشیه مراسم افتتاحیه این دوره از رقابتها که با حضور مسئولان اداره کل ورزش و جوانان و هیئت ورزش های همگانی استان مازندران برگزار شد، با قدردانی از میزبانی خوب هیئت ورزش های همگانی مازندران به تشریح لیگ دیسک طلایی پرداخت و اظهار داشت: لیگ دیسک طلایی برای نخستین بار از مهرماه سال ۱۴۰۰ همزمان با روز تربیت‌بدنی با حضور رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی و روسای هیئت‌های ورزش همگانی استانها، آغاز و به مدت یک ماه در سطح محلات و شهرستان‌ها برگزار و به برگزاری مسابقات قهرمانی استان ختم شد.
وی بیان کرد: در مسابقات استانی لیگ دیسک طلایی ۱۹ هزار و ۴۸ نفر از ورزشکار خانم و آقا مشارکت داشته و با هم به رقابت پرداختند.
ذاکریان با اشاره به اینکه اولویت برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی، برگزاری مسابقات به‌صورت میدانی در سطح محلات و مناطق مختلف شهری و روستایی کشور بوده است، خاطرنشان کرد: پس از پایان رقابت های استانی ۲۵ استان به مرحله کشوری راه یافتند که در مسابقات آقایان که به میزبانی استان مازندران برگزار شده ۲۰ تیم در مدت دو روز با یکدیگر به رقابت می پردازند.
رئیس انجمن فریزبی فدراسیون ورزشهای همگانی خاطرنشان کرد: این رویداد بزرگ ورزشی که می توان از آن به عنوان بزرگترین رویداد ورزش فریزبی آسیا نام برد، در سه بخش آیتم دقت، مسافت و حداکثر زمان پرواز برگزار و رکوردهای ورزشکاران برای نخستین بار به‌عنوان رکورد ملی در ورزش فریزبی ثبت می شود.
ذاکریان افزود: پس از پایان مسابقات، شهر گنبدکاووس استان گلستان نیز میزبان مسابقات قهرمانی کشور فریزبی(لیگ دیسک طلایی ) بانوان است، که این رقابت ها نیز روزهای دهم و یازدهم آذرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

فریزبی به عنوان ورزش همگانی در مازنداران حمایت می شود/ مازندران استان پیشرو کشور در برگزاری لیگ دیسک طلایی

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران در این مراسم، گفت: رشته فریزبی در این استان به عنوان یکی از رشته های پرطرفدار ورزش همگانی مورد حمایت قرار می گیرد.
حسین بریمانی امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه لیگ ملی دیسک طلایی فریزبی که با حضور استانهای کشور برگزار شد، ضمن خیرمقدم به ورزشکاران، داوران، مربیان و قدردانی از تلاش های فدراسیون، رئیس انجمن فریزبی و رئیس، دبیر و مسئول کمیته فریزبی هیئت ورزش های همگانی استان مازندان در برگزاری این رویداد ورزشی اظهار داشت: رشته فریزبی از رشته های ورزشی مفرح و نشاط آور ورزش همگانی به شمار می رود که باید بیش از پیش حمایت شود.
وی گفت: استان مازندران علاوه بر اینکه قطب نخست کشور در بعد ورزش قهرمانی به شمار می رود، با توجه به جمعیت استان نیز با همکاری هیئت های شهرستانی و نهادهای مختلف متولی در بخش همگانی نیز وضعیت مناسبی دارد.
معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران با بیان اینکه هیات ورزش های همگانی این استان فعالیت های خوبی در کمیته های مختلف داشته و چندین سال است که از هیئت های برتر به شمار می رود، بیان کرد: در رشته فریزبی نیز خوشبختانه با همت مسئول کمیته فریزبی جزء رنگینگ برتر کشور بوده ایم و با توجه به اینکه رشته مفرح و با نشاطی است بدون شک می توان آن را در یک برنامه ریزی مشترک بین اداره کل ورزش و هیئت ورزشهای همگانی استان مازندران توسعه داد.
وی گفت: رشته فریزبی را در اداره کل ورزش و جوانان مورد حمایت قرار می دهیم تا این رشته ورزشی نیز همانند سایر رشته های ورزشی در کشور به جایگاه مطلوب خود برسد.
روهام ابوطالبی رئیس هیات ورزش های همگانی استان مازندران نیز در حاشیه این مراسم با قدردانی از حمایت های اداره کل ورزش و جوانان این استان، تمام دست اندرکاران به ویژه امید فرتاش مسئول کمیته فریزبی این هیئت برای برگزاری این مراسم ورزشی اظهار داشت: مسابقات لیگ ملی دیسک طلایی فریزبی امروز هفتم آذرماه ۱۴۰۰ به میزبانی این استان و شهرساری در مجموعه فرهنگی پردیس ناجا آغاز شده است.
ابوطالبی افزود: این مسابقات به مدت دو روز ادامه دارد و پس از پایان رقابت ها در عصر روز دوشنبه هشتم آذرماه در حضور مسئولان از تیم های برتر در مراسم اختتامیه لیگ دیسک طلایی فریزبی کشور تجلیل می شود.

 

 

 

پاسخی بگذارید