رئیس فدراسیون بسکتبال
تاریخ: 11:48 :: 2021/10/21
نام نویسنده: تحریریه
فراخوان ملی‌پوشان بسکتبال اوایل آذر/ بحرین نخستین حریف ایران در پنجره جام جهانی

رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به اعلام فراخوان ملی‌پوشان بسکتبال برای برگزاری اردوی آماده‌سازی در اوایل آذر، گفت: نخستین دیدار تیم ملی در اولین پنجره کسب سهمیه جام جهانی مقابل بحرین خواهد بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رامین طباطبایی شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری اردوی آماده‌سازی اردوی تیم ملی بسکتبال جوانان ۲۰۲۴، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فدراسیون بسکتبال در راستای حمایت از تیم‌های پایه و پشتوانه‌سازی برای تیم ملی بزرگسالان در آینده نزدیک پروژه بزرگی را آغاز کرده است و با پشتیبانی بخش خصوصی در آمل اردوها تداوم دارد.

وی با اشاره به اینکه امید داریم تا سه سال آینده تیم ملی خوبی در رده جوانان را راهی مسابقات جهانی و آسیایی کنیم، افزود: این تیم در سال ۲۰۲۴ وارد بازی‌های رسمی غرب آسیا و جهانی می‌شود به همین علت با همکاری یکی از شرکت‌های بزرگ بخش خصوصی و بکارگیری یکی از مربیان نام‌آشنا و با تجربه روسیه کار با تیم‌های پایه آغاز شده است تا در سال ۲۰۲۴ شاهد ورود تیم ملی آماده و مستحکم در میادین باشیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه ملی‌پوشان باید از تجربیات و دانش «اِوگینی کیسورین» سرمربی روسی تیم ملی بسکتبال جوانان ۲۰۲۴ نهایت استفاده را داشته باشند، تصریح کرد: اردوی تیم‌های رده پایه به صورت متمرکز هر ماه برگزار می‌شود البته اردوها در سه گروه ۱۵ نفره خواهد بود و در نهایت تعداد ملی‌پوشان به زیر ۱۵ نفر می‌رسد.

این مسؤول با بیان اینکه کاملا درب تیم ملی بسکتبال جوانان ۲۰۲۴ بر روی همه علاقمندان باز است و بازیکنان مستعد و توانمند می‌تواند به این تیم اضافه شود، متذکر شد: تاکنون ۵۰ نفر را از سال گذشته شناسایی کردیم و تا سال ۲۰۲۴ به ۱۲ نفر می‌رسد تا در مسابقات رسمی شرکت کنند.

طباطبایی با تأکید بر اینکه روند اردوها برای تیم‌های پایه ادامه می‌یابد و امیدواریم با برنامه‌ریزی مدون و مناسب برای پشتوانه‌سازی تیم ملی بزرگسالان گام اساسی برداریم، بیان کرد: جوانان ورزشکار بسیار آماده و خوبی داریم و از لحاظ فیزیکی، هوش و توانایی بسیار توانمند هستند و می‌خواهیم سطح بسکتبال خود را ارتقا داده و به بسکتبال مدرن اروپا و آمریکا برسیم.

وی با اشاره به آغاز لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور و اردوی آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال بزرگسالان کشور، افزود: اعضای تیم ملی بزرگسالان اوایل آذر ماه امسال به اردو فراخوانده می‌شوند تا برای شرکت در پنجره اول مسابقات جام جهانی آماده شوند همچنین نخستین بازی این مرحله با کشور بحرین به میزبانی تهران است و سه روز بعد باید دیدار برگشت در بحرین برگزار شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال با اعلام اینکه بازی‌ها به صورت رفت و برگشت همانند سال ۲۰۱۸ برگزار شده و باید تیم ملی در ۶ پنجره شرکت کنیم تا بتواند همانند سال ۲۰۱۹ سهمیه جام جهانی را از آن خود کند، افزود: با توجه به تغییر روش FIBA برای کسب سهمیه المپیک و جام جهانی هر سه ماه یک بار شاهد میزبانی و میهمانی خواهیم بود تا با یک ایده مطلوب همه تیم‌های ملی در آمادگی لازم به سر ببرند.

این مسؤول با اعلام اینکه بازیکنان ملی‌پوش هم‌اکنون در لیگ برتر حضور دارند و این بازی‌ها به نوعی بازی تدارکاتی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: با پایان دور رفت بازیکنان به اردوی آماده‌سازی فراخوانده می‌شوند و دو هفته در اردو بوده و راهی بحرین خواهند شد.

طباطبایی افزود: برگزاری بازی‌های تدارکاتی با توجه به آغاز لیگ سخت است و تمام توان خود را به کار می‌بندیم تا با نهایت آمادگی راهی مسابقات شویم.

وی با اشاره به اینکه میزبانی کشورهای قدرتمند را برای بازی‌های تدارکاتی هم برای تیم‌های پایه و بزرگسالان بیشتر ترجیح می‌دهیم، گفت: مسابقات بسکتبال کاپ آسیا در تیر ماه سال آینده و بازی‌های آسیایی در شهریور و مهر آینده برگزار می‌شود و امیدواریم با اوج آمادگی بهترین کارنامه را ثبت کنیم.

پاسخی بگذارید